Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózmentes termékektől...

Laktózmentes termékektől lehetséges a haspuffadás, bélgázosság?

Figyelt kérdés

Laktózérzékenység gyanújával beutaltak vérvételre és gasztroenterológiára. Pénteken megyek a vérvételre, az orvosom azt mondta, hogy addig is próbáljam ki a laktózmentes ételek fogyasztását. A sima túrótól, joghurtoktól, sajtoktól, csokoládétól sokszor volt hasgörcsöm, hasmenésem (igaz nem mindig és nem minden tejterméktől). Amióta átálltam a laktózmentes étrendre, ezek a tünetek megszűntek, viszont eszméletlenül "gázosak" lettek a beleim, és sokszor felpuffadok. Mást nem változtattam az étkezési szokásaimon.

Laktózmentes ételek okozhatnak ilyen panaszokat?



2017. okt. 10. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Nem lehet,hogy a laktózérzékenység mellett más is van? Nekem pl volt SIBO is. Amíg nem vizsgálnak, esetleg szedhetnél valamilyen probiotikumot, az tuti nem árt. Valami bántotta a bélbacijaidat,azért termelnek sok gázt. Szóval megpróbálhatod visszaállítani a flórát.
2017. okt. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez a bajom, bár orvosnál nem voltam még vele.

Hónapokig szedtem Lactiv plust, de sajnos attól sem lett jobb.

Ami idáig segített, hogy tejmentes ételeket eszek, semmit amiben pici tejszármazék is van.

A Pick szalámitól semmi bajom, Lidl Pikok sertés füstölt virslitől sem.

Valamelyik nap vettem a sparban főtt császárszalonnát, estére begörcsöltem és hasmenésem lett tőle, pedig tejadalék elvileg nincs benne.

Fura

2017. okt. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!