Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vízigénybe miért nem számolják...

Vízigénybe miért nem számolják bele általában a táplálkozás által felvett vizet?

Figyelt kérdés
Mindenhol olvasom, hogy napi másfél, meg két liter vizet meg kell inni. Na most, ez függ az ember méretétől, egy kicsi embernek nem ugyanakkora a vízigénye, mint mondjuk egy kétszer, háromszor akkorának. És nem igazán számolják bele az ételekből származó vizet sem. Márpedig víz mindenben van, ha bármit is eszik az ember azzal vizet is visz be. Pláne ha valaki sok zöldséget, gyümölcsöt eszik, szinte nincs is szüksége ezen felül plusz vízre, vagy csak minimális mennyiségben. Én például szinte sosem szoktam szomjas lenni, pisilek is rendesen és alig van színe a pisimnek, a bőröm is szép hidratált, és alig iszom.
2017. okt. 11. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert átlagos adat van megadva, és a normál táplálkozáson KÍVÜL kellene meginni 1.5-2 litert. Ha egy nénike egész nap csak levest eszik, neki nem kell még meginnia 2 liter vizet. De egy 100 kilós férfinak, aki a sivatagban betonozik, és csak kekszet eszik, annak meg 6 litert is.
2017. okt. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én nem így tudom, hanem úgy, hogy összességében van szükség ennyi vízre, nem a táplálkozáson kívül, hiszen akkor az akár lehetne 5 vagy még több liter is naponta.
2017. okt. 11. 17:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Engem nem érdekel, ki mit számol bele, egyértelmű,. hogy az étel vízmennyisége is számít s nem mondható meg, mennyi víz kell, hisz kinek másfél, kinek 5 liter. Ha valaki egyáltalán nem iszik pluszban, az is lehet megfelelően hidratált, hogyne. Ritka, de van ilyen, még csak leves sem kell hozzá, elég főtt rizs, zöldség, gyümölcs.

Nekem a pluszt is simán lehet számolni, mert általában nagyon kevés víz van az ételemben. De nem számolok semmit, iszom, ha szomjas vagyok, ez is kiválóan megfelel, mert jól működik a szomjúságérzetem. Nekem az fura, hogy figyelni kell a vízbevitelre, hogyhogy ez nem megy mindenkinél magától?

2017. okt. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én iszok, ha szomjas vagyok, aztán csókolom, a fene se számolgatja. Nehogy már a szervezet ne tudja, mennyi kell neki. (csecsemő, kisbaba, öregek persze más tészta)
2017. okt. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok nagy vízivó, de alig eszek "száraz" ételt, a legtöbb ételemben elég sok a víz (gyümölcsök, zöldségek, levesek, főtt ételek, turmixok). Napi 2-3 pohár vizet iszom, ha nincs túl meleg, ennyit kívánok, erőltetni pedig nem akarom. Szerintem ételekkel együtt sem viszek be 1-1,5 liternél több vizet, de a veséim így 40 felett is kiválóan működnek.

Az a véleményem, hogy a vízszükséglet (akárcsak a só-) egyéni. Nekem 50 kilósan, szellemi munka és nem túl sok mozgás mellett ennyi elég. Más ugyanilyen feltételekkel duplaennyit kíván. Nem vagyunk egyformák, mint ahogy a víz sem ugyanolyan, amit iszunk. Nem hiszem, hogy mindenki beteg lesz, aki kevés vizet iszik (jópár ellenpéldát ismerek), mint ahogy a napi többliteres vízfogyasztás sem garantálja a jó egészséget.

2017. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!