Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akkor kell enni, ha megéhezem...

Akkor kell enni, ha megéhezem vagy nem szabad megvárni ezt az állapotot? Ti mikor esztek, mindig csak akkor ültök le enni, ha már megéheztetek?

Figyelt kérdés
Én úgy vettem észre,hogy ha megvárom míg éhes leszek,akkor nem adja a jóég,hogy jóllakjak bármennyit eszem és ilyenkor csak habzsolok. Viszont,amikor meg még bírom étel nélkül nem ülök le enni,mert nem szeretnék fölöslegesen enni,de pórul járok,mert amikor meg már halok meg az éhségtől tiszta idegbeteg vagyok és sokat falok:(. Akkor most mikor kell leülni enni ? És mennyi egy adag étel ? Úgy érzem rettenetesen ki van tágulva a gyomrom,végtelenségig bírnék enni.(171cm/55kg/22N/
2017. okt. 24. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Reggel kell reggelizni. Déltájban ebédelni, és estefelé vacsorázni. Ez a szabály. De ahogy nálad látom, valóban gond lehet a mércével, de nem veszélyes. Te talán a holdról jöttél, hogy ezekkel a dolgokkal, amit kérdezel, 22 évesen sem vagy tisztában?
2017. okt. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem. :D

A szabály az, hogy akkor kell étkezni, amikor a szervezetnek szüksége van rá. Mindenkinek más az emésztési ritmusa.

Én pl. menetrendszerűen 3 óránként éhen akarok halni, eszem is egész nap, bár tény, hogy naponta 2-3 edzésem van, szóval még figyelnem is kell, hogy ne fogyjak el.


Az ember kétféle okból tud zabálni: vagy tényleg üres a gyomra, vagy valami lelki gondja van, amit így vezetne le.

Kérdező, először is tudatosítanod kell magadban, hogy tényleg éhes vagy-e, vagy csak unalomból van ehetnéked. Ha tényleg éhes vagy, sose várd meg, míg korog a gyomrod! Azt vehetjük utolsó figyelmeztetésnek is... ilyenkor az ember már tényleg felfal bármit, ami a keze ügyébe akad és az nem jó. Bőven lehet már azelőtt is érezni, ha enned kéne valamit.

Sokat segít a rendszeresség is és persze, hogy mit eszel! Ha üres kalóriákat viszel be de tápanyagot nem, akkor örökké éhes leszel, hiszen érzed, hogy valami hiányzik.

Ha már leültél az asztalhoz, először kis tányér ételt szedj és ne habzsolj, lassan egyél, ugyanis idő kell, míg a gyomrod "üzen" az agyadnak, hogy eleget ettél. Ha továbbra is kajásnak érzed magad, lehet szedni utána is.

Olyan nincs, hogy fölöslegesen eszel :D Eltekintve persze azoktól az esetektől, amikor csak a "szemed kívánja" azt a sütit a kirakatban. A szervezeted tudja, mi kell neki, hallgass rá!

2017. okt. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok, amúgy nagyon könnyű rájönni, hogy mikor ennél ténylegesen feleslegesen, tehát idegi alapon. Akkor biztos, hogy valami hülyeséget kívánsz.

Ha magam alatt vagyok mindig pizzát vagy instant levest akarok, mert jó emlékeim kötődnek hozzá, gondolom tudat alatt így akarom feldobni magam.

Csokis süti mániám akkor van, amikor rossz kedvem van és kéne egy kis boldogsághormon :)

Van a vitaminhiányos kívánósság is: ha bizonyos ételcsoportot kívánsz meg hirtelen, teszem azt, sósat vagy édeset, de mindegy mit csak olyan legyen és most azonnal, akkor 90%, hogy a szervezeted kompenzálni próbál valamit. Erre nagyon jó táblázatokat találni neten.

2017. okt. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az emberek többsége akkor eszik, amikor üt az óra. Ekkor többnyire még nem is éhesek (eléggé). Ettől még betolják, ami a tányéron van (nagymami megmondta ugye gyerekkorban, hogy nem szabad meghagyni) és emiatt aztán 2/3-uk dagadt is, mint a desznyó.
2017. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:

Sajnos nem mindig érzek éhségérzetet, emiatt x időközönként egyszerűen leülök és eszek, főleg ha tudom hogy azután 4-5 órán át nem lesz lehetőség enni. Ha az éhségérzetet várom, akkor sokszor csak úgy veszem észre a hiányt, hogy már szédülök az energiahiánytól. Az ivással ugyanígy vagyok, képes vagyok egy teljes naig nem inni, mert nincs rá ingerem, emiatt x időközönként programszerűen megiszok egy pohár valamit.


Amúgy elvileg akkor kellene leülni enni, amikor egy kicsit már érzed hogy éhes vagy, de még nem a gyomorkorgós "majdmeghalok" éhségnél.

2017. okt. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ezelőtt egy nap 1x ettem vagy volt,hogy egésznap tömtem magam,nem bírtam eltenni,utána koplalós napot tartottam,nem ettem..nagyon hülyén csináltam. Nem tudok gyakran keveset enni,mert kis adaggal nem lakom jól. Ezért elkezdtem gyakrabban enni,azaz már 2x eszem egy nap, de még így is rengeteget egyszerre(most is vacsira megettem egy egész kisfazék párolt káposztát répával utána kefírt ittam citrommal(400g) utána még muszáj volt ennem édes savanyú csirkét ennem rizzsel. És még mindig írtó éhes vagyok, de többet ár nem ehetek.
2017. okt. 25. 19:52
 7/8 A kérdező kommentje:
Inni rengeteget iszom. Ma megittem 2,5literes cóla zérot(tudom,hogy egészségtelen szutyok stb..) de lecsusszant :D meg mellé még ásványvizet nem keveset,azt nem tudom mennyit
2017. okt. 25. 19:54
 8/8 anonim ***** válasza:

"kis adaggal nem lakom jól"


Nem kell jóllakásig enni.

Jóllakásig enni a napi egyszeri étkezéshez passzolt.

Nagyon lassan kell enni, mert a teltségérzet kb 10-20 percet késik a jóllakáshoz képest.

Étkezz naponta kettőnél is többször, és ne edd jóllakásig magad. Eléhezni se hagyd magad. A napi egyszeri étkezés nagyon megterhelő a májnak, állandóan a glikogént kell pakolgassa oda-vissza, hogy nagyon le ne essen a vércukrod.

2017. nov. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!