Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az, hogy egyfolytába...

Miért van az, hogy egyfolytában szeretnék enni?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, nem vagyok terhes, és mindig enni szeretnék. Nem feltétlenül édességet igazabol mjnd1 mit, olyat amit szeretek a rántott hús van akkor azt. Egyszerűen nem tudok annyira teke lenni, h tudnék még enni és ez ijesztő. Nem vagyok nagyon kövér de az átlagosnál ducibb és vastag csontú rossz genetikával.
2017. okt. 30. 14:52
 1/5 anonim válasza:
Lehet vitamin hiány. Hirtelen ez ugrott be.
2017. okt. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm barátjának az öcse (:Dd) volt olyan, hogy nem érzett teltseget, folyon evett és nagyon kövér volt kisgyerek létére. De ez betegség miatt volt
2017. okt. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mennyit iszol egy nap?
2017. okt. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok sajnos.

Kivizsgálásokon voltam, de nem tudtak segíteni. Kaptam egy gyógyszert étvágycsökkentés céljából, de nem igazán éreztem különbséget.

Nem is az a gond, hogy mindig éhes lennék. Nem vagyok éhes általában, de ha eszem sosem érzem, hogy jóllaknék.


Valami pótcselekvés vagy hobbi nekem segít. Ha elfoglalt vagyok nem eszem, vagy csak gyorsan egy keveset.

2017. okt. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kevés infó... Az egy dolog, hogy nem laksz pukkadásig tele sosem. Én se szoktam, bár dupla kalóriabevitelnél már alakul.

A fő, hogy az éhedet elverd (ha lehet. nem feltétlenül gond, ha kis idő kell, míg leérkezik az étel s elmúlik az éhség, bár megértem, ha valakit zavar), vidd be a szükséges tápanyagokat...etc.


Sok ok lehet. Valamilyen tápanyag hiánya, lelki tényezők, rossz étrend, rossz elosztás... Sokan vagyunk úgy, hogy ha kevesebb vagy több adagba osztjuk ugyanazt az ételt, sokkal jobban jóllakunk. Az sem mindegy, mikor esszük. Van, akinek igen, de sokunknak nagyon nem.

Van, aki az első étkezésétől kezdve folyton eszik, mert késztetést érez rá s főleg éhségre gondolok. Gyerekkoromban ez volt, aztán elhgagytam a reggelit, ami úgyis csak enervált. Ilyen is van.


Főleg az étrendre gyanakszom, nálam az képes bámulatos dolgokra éhség, jóllakottság terén.

2017. okt. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!