Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit ajánlanátok fáradtság ellen?

Mit ajánlanátok fáradtság ellen?

Figyelt kérdés
Sziasztok 26 éves férfi vagyok. Az elmúlt években nagyon passzív (gép előtt ülős) életet éltem, nemrég viszont elkezdtem dolgozni állatorvosi asszisztensként, ami két műszakban történik (8:30-13:00 + 15:30-20:00), vannak napok, amikor csak félműszakban kell menni, de így is állandó fáradtságot érzek. A munka még stresszes nekem viszonylag, mert sokat kell tanulni és sok mindenre figyelni, plusz végig állok, stb, így nagyon más mint az eddigi tevékenység, amit végeztem. Biciklivel 10-15 perc a munkahely, szóval közel van, viszont szeretnék reggelente max 1 órát edzéssel (súlyzós vagy kardio felváltva) tölteni plusz esténként/nappal olvasni 1 órát viszont reggel alig tudok kikelni az ágyból 6-kor este pedig, ha hazaérek legszívesebben aludnék már rögtön (az lenne az igazi, ha 22-23-ig fent tudnék lenni és 6-kor kelni). Mit tanácsolnátok, hogy valamivel kevésbé legyek fáradt? Aludni jól tudok, általában egyszer felébredek az éjszaka folyamán, de hamar vissza alszok. Kávét nem iszok, teát munka közben néha, nem dohányzom, nem iszok alkoholt se. Vitaminból C-vitamint, B-vitamin komplexet és D-vitamint szedek, + halolaj. Köszönöm a segítséget előre is. Kávéra nem akarok rászokni, azt csak akkor szoktam inni, ha muszáj ébren maradnom valamikor és nagyon fáradt vagyok.

2017. okt. 31. 13:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Eleinte nyugodtan aludj egy órát két műszak között amíg megszokod. Nekem nagyon alacsony a vérnyomásom így folyton álmos vagyok. Ami nekem segített: Sokszor eszem keveset, hozzáadott cukormentesen táplálkozom, ha szénhidrát akkor az lassam frlszívódó legyen. Én vérszegény is vagyok néha így a b komplex mellé vasat szoktam szedni. Ami nagyon bevált az édesgyökér tartalmú gyümölcsteák. A pick wicknek van ilyen több féle is. Az vérnyomás emelő és segít ébren maradni. Persze ha a tiéd normális vagy magasabb picit akkor ez nem jó tanács. Meg a testmozgás de azt amúgy is csinálod. Mást sajnos én sem tudok.....kiváncsi leszek a többiek tanácsára.
2017. okt. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Most mit mondjak..azzal, hogy felhagytál a képernyőt vizslatással, és inkább egész nap mozogsz valahogy, az már majdnem egész siker.


Asszem nem állt át a szervezeted erre az életmódra. Úgy vélem nem csinálsz semmit roszul...hogy mi lenne a jó?


na, azt nem tudja senki ember fia..


a kávéivás nem veszélyes ha mértékkel iszod, és némi koffein is van benne.

(én tejeskávé függő vagyok, napi kettővel-egy reggel, egy du.)

2017. okt. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A koffein kapszuláról mi a véleményetek? Arra gondoltam, hogy esetleg azt használhatnék.
2017. okt. 31. 19:57
 4/15 anonim ***** válasza:
De miért is kell egy 15 percre lévő 8:30-as kezdéshez 2 és fél órával korábban felkelni ?
2017. okt. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mert reggel szeretném az edzést letudni, plusz kajálni, tusolni, rendet rakni, neten megnézni egy-két videót, szóval kényelmes tempóban lenni, nem rohanni.
2017. okt. 31. 21:11
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát az edzés téma a kérdésben nekem eléggé óhajnak (vagyis jövő időnek hangzott), a 6 órás kelés meg múlt időnek ill a jelennek, azért kérdeztem.

Egyébként meg jobb rohanni, de cserébe +1 órát aludni, mintsem ennyit totojázni. Így mindig fáradt maradsz.

2017. okt. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A koffein tabletta helyett szerintem jobb a káve. Esetleg zöld tea ha bírja a gyomrod.
2017. nov. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mióta végzed ezt a munkát? Lehet, hogy még nem szoktad meg? "este pedig, ha hazaérek legszívesebben aludnék már rögtön" - miért nem alszol, ha azt tennéd a legszívesebben?
2017. nov. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Még egy órát csoportosíts át az estéből reggelre. És hamarabb feküdj le aludni.
2017. nov. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Állandóan fáradt vagy, de azért baromi fontos reggel videóket nézni...
2017. nov. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!