Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől romlott meg így az...

Mitől romlott meg így az étvágyam?

Figyelt kérdés
Nagyjából 1-2 hónapja véltem felfedezni, hogy az étvágyam már nem olyan, mint volt. Kiskoromban vékony voltam, nem ettem sokat. 13 éves korom körül megjött az étvágyam, és sokat ettem, fel is szedtem jó pár kilót. Nagyjából 15-16 éves korom körül fogytam, mert lelki problémák miatt nem úgy volt étvágyam, kis vékonyka lettem. De ahogy telt az idő, és ahogy nőttem, ismét megjött az étvágyam, ettem, felszedtem 2-3 kilót, amivel természetesen nem volt bajom. Imádtam a különböző szárnyas húsokat, de mostanság észrevettem, hogy nem esik úgy, mint eddig. Sőt, van olyan szárnyas, amit már meg sem eszek, mert rosszul leszek tőle. Mi lehet a probléma? Valamilyen étkezési zavar? Vagy csak változik az ízlésem? Lehet valami komolyabb a háttérben?

2017. nov. 5. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Kiskoromban bolondultam a cékláért és a konzerves májkrémért, de 12 éves koromban már rá se bírtam nézni.

Szerintem csak az ízlésed változik, vagy a szervezeted és Te is a lelked mélyén ráuntál.

Ha nem fogytál hirtelen, akkor nem szükséges a lelki problémáktól félned! ☺

Ha egy kis ideig teljes mértékben kihagyod az étrendedből, lehet hogy újra jól fog esni. Érdemes kipróbálni 1-2 hónap kihagyás után. 😉

Remélem újra jól fog esni!

16/L

2017. nov. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, lehetséges, hogy ez áll a háttérben, mert vannak olyan időszakok, mikor az itthoni vacsi nagyon sokszor ugyanaz. Remélhetőleg csak ennyi áll mögötte, próbálunk/próbálok újítani, hátha az étvàgyam megint jó lesz! :)
2017. nov. 8. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!