Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha egy liter tejtől egész nap...

Ha egy liter tejtől egész nap szélgörcsöm van, akkor laktózérzékeny vagyok?

Figyelt kérdés

2017. nov. 11. 19:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Csináltathatok-e laktóz intolerancia tesztet? Kérhetem-e háziorvostól a beutalót?
2017. nov. 11. 19:06
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, hogy mi a beutalás feltétele, de azt is megpróbálhatod, hogy recept nélküli laktázt veszel, több drogériában kapni, és kipróbálod, hogy segít-e. Persze itt még megtéveszthet a placebó hatás, de ha nem használ, akkor nem a laktóz volt (tejfehérje allergia, vagy más típusú tejjel kapcsolatos allergia azért még lehet).


Azért ajánlom, hogy előbb ezt próbáld ki, mert nem olyan drága kísérlet, teljesen veszélytelen és megúszod a várakozást az orvosnál, ami elég hosszú lehet.

2017. nov. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenesetre beszéld meg az orvosoddal, hogy mit javasol, de tejallergia tesztre nem adnak beutalót, ugyanis az önköltséges. Mindenesetre javaslom, hogy csináltasd meg, mert olyan tüneteket is tud okozni, amit el sem tudsz képzelni. Nekem pánikrohamokat okozott. Amióta elhagytam a tejet, és termékeit, megszűnt a pánikom. Nagyon vedd komolyan a tested jelzését.
2017. nov. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehetsz tejfehérje allergiás is vagy az is lehet hogy a tejben lévő hormonokat nem bírod. A semmire biztos nem vennék laktáz enzimet, ennél rosszabb ötletet el sem tudok képzelni, amikor lehet hogy nem is ez a bajod! Többet árthat mint használ.



Inkább menj el egy kivizsgálásra addig meg a biztonság kedvéért cseréld a tejtermékeket növényi alternatívákra!

2017. nov. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A laktáz enzimtől semmi bajod nem lesz, ha amúgy egészséges vagy, akkor sem, szóval nyugodtan kísérletezhetsz vele. De megpróbálhatod a laktózmentes tejet is, az ugyanolyan, mint a tej+laktáz.
2017. nov. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

TEjet igyál és attól semmi bajod nem lesz.

Ne ezt a tejnek csúfolt itókát.

2021. dec. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!