Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékeny gyerek eheti...

Laktózérzékeny gyerek eheti ezt a tejfölt?

Figyelt kérdés

A hétvégén nálam lesz a laktózérzékeny unokaöcsém.Ezt a tejfölt vehetem neki?Csak mert ahhoz képest hogy laktózmentesnek van eladva ott van vastagon az allergén információnál hogy tejszín,tejsav,laktáz.Akkor mi is a különbség egy sima tejfölhöz képest tulajdonképp?


[link]


2017. nov. 1. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Benne van az az enzim, amit a gyerek szervezete nem termel és így nem lesz beje a laktózos dolgoktól. Simán eheti ezt.
2017. nov. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A laktáz segít a laktóz lebontásában! :) Eheti nyugodtan! Egyébként a dmben 1900ft ért lehet kapni laktáz tablettát. 100 szem van benne. Ha laktózos dolgot eszik, csak bekap egy olyat( ha mondjuk nagyobb mennyiségű laktózos dolgot eszik, akkor kettőt), és nem lesz semmi baj, így akkor eheti ugyanazokat a dolgokat, mint bárki más! :) Én is laktóz érzékeny vagyok, eleinte laktózmentes dolgokat vettünk, de már csak laktáz tablettát szoktam bevenni.
2017. nov. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!