Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akkor most jó vagy rossz a kávé?

Akkor most jó vagy rossz a kávé?

Figyelt kérdés
Én eddig úgy tudtam, hogy a sok kávé nem egészséges. De vannak cikkek amik azt írják, hogy kifejezetten jó...

2017. nov. 24. 05:49
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Mértékkel fogyasztva vannak pozitív élettani hatásai, túlzásba vinni viszont nem szabad. Ahogy a legtöbb italt, ételt.
2017. nov. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
A kávé azaz a koffein roboráló (élénkítő) hatású ital. Mértékletes fogyasztása semmilyen élettani problémát nem okoz. Nagy mennyiségben viszont várhatóan gyomorpanaszokat és idegrendszeri zavarokat okozhat. Mértékletességen a hangsúly. Nem a mainstream média szenzációhajhász cikkeiből kell tájékozódni akik soha nem hallott kutatásokra és ismeretlen tudósok véleményére hivatkoznak ellenőrizhetetlenül.
2017. nov. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kavezni ugyan olyan jo vagy rossz, mint inni-dohanyozni-drogozni = stimulalod a szervezeted olyan dolgokkal, amire valojaban semmi szuksege az eletednek, viszont fuggoseget okoz. Fuggeni viszont nem jo semmitol, tehat inkabb rossz mint jo.

Szerintem erre szoktak mondani: "vegul is artani nem hasznal"

2017. nov. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem mindenkit stimulál s nem mindenkinél okoz függőséget. Persze sokaknál igen.


Kis mennyiségben, amennyiben nem élénkíti az embert, nem tartom rossznak. Ha élénkít, azzal az a bajom, hogy külső dologgal ébreszti fel magát az ember, pedig ennek természetesen kellene történnie. Elég beteg dolog, ha valaki bágyadt a kávéadagja nélkül. Rendes életmód mellett reggel felkelve működni kéne. Bár lehet, hogy nem értek a modern ember efféle dolgaihoz. S az átlagember étrendjén én se működöm délelőtt...


Azért annyira nem vészes, nem betegít meg. Csak furcsállom, hogy az emberek szinte mindegyike el se tudja képzelni a délelőttjét kávé nélkül.

2017. nov. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2017. nov. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

A kávé mesterséges élénkítő. Úgy értem a "mesterséges"-t, hogy nem szükségszerű az életünkhöz. Ennélfogva, noha mértékkel fogyasztva vannak vitathatatlan előnyei, sok elhallgatott (vagy nem közismert) káros hatással is bír.

Ilyen káros hatás pl, hogy tulajdonképpen nem AD plusz energiát, hanem a tartalékokat emészti fel. Amiket pl az immunrendszer működtetéséhez tett félre a szervezeted. Vagy pl stimulálja a simaizmokat. Mint pl a Vater papillát, aminek az a szerepe, hogy az epe ürülését szabályozza. Ez a kávétól bezáródik, az epesav (valójában lúg) nem ürül, márpedig a vírusokkal csak az tudna elbánni. Mivel nem ürül az epe, az emésztést is hátrányosan befolyásolja, és ha ez nem lenne elég, az epével együtt a felesleges koleszterin sem tud ürülni. Ha nem ürül a koleszterin, nem tud részt venni ezernyi életfunkció ellátásában, többek között a hormonszintedet is károsan befolyásolja.

2017. nov. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én régebben fogyasztottam kávét. Aztán egyszer csak elmaradt és aztán kb. egy év után mikor ittam hasmenésem lett tőle. Feltételezni merem, hogy a kávétól, mert több alkalommal is próbálkoztam és mindig ugyanaz lett a vége.
2017. nov. 27. 08:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Senki sem tudja biztosra, mindkettőt bebizonyították számtalanszor. Én pont leszarom, mert szeretem. :) Meguntam már a táplálkozástudománynak hívott hazugsággyárat, és inkább a saját tapasztalataimra hagyatkozok.
2017. nov. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!