Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi, ha nem tejcukor?

Unikornispata kérdése:

Mi, ha nem tejcukor?

Figyelt kérdés
Emésztési problémáim vannak tejtermék fogyasztása után, ezért írattam fel Laktáz enzimet. Ma bevettem egy tablettát, azonban ittam 2dl jegeskávét és ettem kb 3 evőkanál sajtmártást-mindkettő 2,8%-os tejjel készült. Haspuffadás, hasmenés, enyhe gyomorkavargás jelentkezett. A vizsgálatokon úgy tudom, csak tejcukorra mérnek. Mit tudok akkor tenni annak érdfekében, hogy kiderüljön, mi is a probléma oka?

2017. dec. 5. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tejfehérje. De én a helyedben inkább elmennék egy kivizsgálásra. Az biztosabb mint az itt kapott “diagnózis”.
2017. dec. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Bocsi kihagytam, hogy gasztroenterológiára menj kivizsgálásra.
2017. dec. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.Mert a barátom volt egy vizsgálaton,de az csak a tejcukrot mérte.Akkor biztosan másik vizsgálat kell erre.Természetesen én is orvosra szeretném bízni,csak gondoltam,informálódok,hogy milyen irányba menjek el.Szóval köszönöm szépen!
2017. dec. 5. 21:50
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazán nincs mit! Én is a laktózra gyanakodtam magamnál, aztán kiderült, hogy tejfehérje allergiám van. Nem is gondoltam rá, ez nem olyan felkapott, mint a laktózérzékenység :D
2017. dec. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen!Mindenhol a laktózt szajkózzák.A vizsgálatról akkor van tapasztalatod?
2017. dec. 5. 22:03
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Én a helyedben el se mennék már kivizsgálásra, egyszerűen hagyd el a tejtermékeket. Meglátod, hogy sokkal jobb azok nélkül élni.
2017. dec. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj el megnézetni. Allergia teszt is kéne tejfehérjére meg kilégzéses laktóz intolerancia teszt. Ez utóbbi elég hosszadalmas, gépbe kell fújni éhgyomorral,aztán megitatnak veled egy pohár tejporos vizet,majd félóránként jelentkezni kell fújásra. Nekem rövid volt,mert már a 3. fújásnál olyan magas értékem volt,hogy közölték, hogy ez robbant,mehetek is. Azt elfelejtették közölni,hogy ez elég tömény adag és olyan hasmarsot kapsz tőle,ha laktózérzékeny vagy,hogy sugárhajtással mész a klotyóra. Papírt vigyél. Nálam a laktulóz próba is pozitív lett. Kontaminált vékonybél szindrómát jelent. Tünetek kb mint a laktózérzékenységnél,csak tök független attól,hogy mit eszel. Nálad tuti,hogy csak a tejtől jön ki? Egyébként én nem vagyok híve a laktáz tablettának,inkább megveszem a laktózmentes tejet,margarint,túrórudit stb.
2017. dec. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod a laktózmentes tejet, tejszínt. A száraz sajtban nincs laktóz. A kefírben, joghurtban kevés van. A laktáz enzim nem nagyon használ. Esetleg savanyított tejtermék mellé vehetsz be. Ez mellett kellene egy olyan probiotikum, amelyik eljut a vastagbélig. Lehet ezzel megoldódna a problémád. Ha viszont tartósan fennáll, akkor gasztroenterológiára kell beutalót kérni.
2017. dec. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazából laktózmentes termékeket szoktam,csak most nem volt alkalmam azt venni,mert rohantam egész nap,és csak egy kisboltba jutottam el,ahol nincsenek ilyenek.Viszont múltkor csináltam krumplisalit laktózmentes tejföllel,és attól is rosszul lettem.Pedig a tej,joghurt,margarin bejöttek.Igazából tényleg lehet,hogy jobb elhagyni a tejtermékeket,mert amúgy is csak a gyulladásokat előidézik a szervezetben.
2017. dec. 6. 09:36
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]


ezt érdemes elolvasni! Bár a problémák eredete a nem megfelelő sóhasználatnál kezdődik.

2017. dec. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!