Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tiszta "Magnézium-klorid"...

A tiszta "Magnézium-klorid" milyen mértékben hasznosul?

Figyelt kérdés
A napi magnézium igényem, kb.400 mg. Ezt teában oldott, magnézium-kloriddal szeretném biztosítani. Ezért volna fontos tudni, hogy az így bevitt magnézium-klorid hány százaléka hasznosul, az az szívódik fel.

2017. dec. 9. 00:20
 1/10 demet77 válasza:
Ortomolekuláris körökben gyakori kérdés;a tápkiegészítők legnagyobb többsége nem natur és adalékanyagoktól hemzseg!Kitűnő formában hasznosul az olajos magvakban levő magnézium(pl.mák őrölt formában való bevitele),mert ez nem szabad formában van jelen,sőt ezért is nincs haszna gyógyszertárakban,naturboltokban található rengeteg kiegészítő elemnek.Egymagában egy elem,vegyület nem hasznosul jól az emberi szervezetben,amellet,hogy szervetlen is,mivel vegyészek állították elő.A természetben csak mindig kötött formában van jelen a magnézium(ez egy komp a Ca szállításához,mellete P,Fe,Dvit.és egyebek vannak jelen) és így is hasznosul az abszorbció folyamán!Jó üzleti fogás a sok-sok csodaszernek kikiáltott nyomelem,vitamin,anorganikus kiegészítők reklámharangja,bemagyarázása.
2017. dec. 9. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jól hasznosul, a test kiválóan felveszi a szervetlen, ionos vegyületekből az ásványi anyagokat. Ilyen formában van jelen a vízben is. Ez a szerves kötéses mánia egy új divathóbort. A nem oldódó szervetlen vegyületek tényleg nem szívódnak fel, de ami feloldódik a vízben vagy a gyomorsavban, az hasznosulni fog. Ha nem így lenne, akkor a konyhasó sem szívódna fel.
2017. dec. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, akkor szerinted az ásványvízben található Mg is hasznosul? Sosem tudom, hogy beleszámítsam-e a napi bevitelembe (azaz kell-e még kiegészítés vagy sem).
2017. dec. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, az ásványvíz ásványi anyag tartalma teljes egészében oldott, ionos formában van, ezért jól felszívódik.
2017. dec. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Köszi!

Amúgy annyiban egyetértek az elsővel, hogy amit lehet, vigyük be természetes formában, élelmiszerekben. De mi van akkor, ha nem tudunk bizonyos tápanyagokat megfelelő mennyiségben bevinni? Egyáltalán honnan lehet tudni, hogy x ételben tényleg annyi vitamin van, amennyit a táblázatok feltüntetnek?

2017. dec. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Így van, a természetes forrásoknál jobb nincs, de amikor ásványi anyagokról beszélünk, a vízről sokan megfeledkeznek, pedig sok van benne, főleg Ca és Mg. Ez még elég jól ismerhető is. A palackozott vizeken rajta van, de szerintem a vízszolgáltatótól a csapvízé is kideríthető.

Az ételek valós vitamin- és ásványi anyag tartalmát nem lehet tudni, csak becsülni fellelhető infok alapján, de egy változatos, nem túl megszorító étrend szerintem fedez mindent. Azoknak kell fokozottan figyelni akik sok táplálékot kiszorítanak az étrendjükből.

2017. dec. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azért érdeklődök, mert egy táblázat szerint, a különféle magnézium készítmények Mg. tartalma, azokból a ténylegesen felszívódó Mg. mennyisége, más és más. Pl. 1 gr. Mg. citrát porból 139 mg. magnéziumot hasznosít a szervezet.

Egyébként a „komment”-hez lehet csatolni fájlt? Vagy csak én nem jöttem még rá hogy hogyan?

2017. dec. 9. 17:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet fájlt csatolni.

A citrát ion nagy molekulatömege miatt ilyen kevés benne a magnézium. De elvileg a tiszta Mg-tartalmat szokták feltüntetni.

2017. dec. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha már a csapvizben ennyi jó dolog van nem kéne pótolni ásványi anyagot. Nekem az jött le hogy a szervetlen anyagot nem tud hasznosítani az emberi szervezet. Szomszédal is vita volt de mikor a szomszéd asszony lába görcsölt mondtam neki a nagy víz ivonak hogy miért nem hasznosította a benne lévő szervetlen magnéziumot?
2017. dec. 21. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem is kell pótolni magnéziumot. A görcsnek nyilván más oka is lehet mint a magnéziumhiány.

Ha utánanézel, az ásványok ionos formában szívódnak fel. Ha egy ásvány feloldódik a vízben vagy a gyomorsavban, akkor az hasznosítható a test számára.

2017. dec. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!