Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez milyen aktivitásnak számít?...

Ez milyen aktivitásnak számít? Kb mennyi kalóriát égethetek egy nap és mennyit ehetek összesen?

Figyelt kérdés

Így telik egy napom: főzöcskézem,mosogatok,takarítgatni szoktam,néha ugrálok kicsit,átmozgatom a testem,sudokuzom,írok,kicsit ülök,esténként kicsit ugrálgatok,táncolgatok,egyhelyveb futok kb negyedórát. Ha boltba megyek,akkor a lépcsőt használom.. Nem erőltetem meg magam egyáltalán fizikailag,de nem is fekszem egésznap. Vajon így mennyi kalóriát ehetek?

/172/53/N/25/


2017. szept. 12. 04:31
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Ez egy nagyon átlagos mozgás alja... Szóval kb annyit is ehetsz ha nem akarsz hízni. De ehetsz 6000kalóriát is. Max dagadt leszel.
2017. szept. 12. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ez nem az ülö eletnodnak felel meg,ugye? 1700-1800-at ehetek?
2017. szept. 12. 06:35
 3/5 anonim ***** válasza:
14%
szőke vagy?
2017. szept. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%
De, szerintem ez nagyon minimális mozgásnak felel meg. Szinte semmi. Úgyhogy számold nyugodtan ülőnek. Jobb mintha becsapod magad.
2017. szept. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez jó lesz ülőmunkának. OK, hogy talán picit többet mozogsz, de a kalóriaszámoló oldalak úgyis túlértékelik a mozgást, nemzetközileg ez a helyzet fórumozásaim alapján. Sokszor ajánlják, hogy hacsak nem vagy NAGYON aktív, írj be ülőmunkát, jobban jársz.

Az ülőmunka amúgysem az, hogy egész nap ülsz, némi gyaloglás, házimunka, miegymás abba is beletartozik, így életszerű.


De alapvetően nem tökmindegy? Úgysem tudod azt sem, hogy az alap kalóriaigényed mennyi. (Az a "csak fekszel", az ülőmunka mindig többszáz kcallal több, nézd csak meg.)

Ki kell tapasztalni, mennyit ehetsz, hogy súlyt tarts. Bár én tömegelnék a helyedben, de lehet, hogy a te ízlésed más, nincs azzal baj, csak egészségesen élj. Amihez a mozgás is hozzátartozik. A helybenfutás nem a legjobb, úgy tudom, egészen máshogyan mozog a test, mint rendes futásnál. S persze, sok embernél így is többet mozogsz, mindössze úgy gondolom, nem ártana többet.

2017. szept. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!