Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexia után évekkel is...

Anorexia után évekkel is puffadás, extrémnek mondható gázosodás? Miért? Meddig még?

Figyelt kérdés

Volt egy anorexiás időszakom 2 évig voltam 38 kiló körül. Ez volt az alja. Erősen fehérje központú diétán voltam, ami sovány csirkemellből, halból, sovány sajton, sok zöldségen értendő. Szénhidrátot abonett formájában ettem, napi 2 szelettel max. Nagy dolgot heti 1x végeztem, de csak nagy szenvedések árán.

Igazából nem hittem volna, hogy ekkora károkat okoz, mind testileg mind lelkileg ez az egész, mert azóta hiába eszek már normálisan és a súlyom is normális (58 kiló 163 centihez, amennyi mindig is voltam). Minden nap puffadok, leginkább este, székletürítés után. Nincs székrekedésem, nincs hasmenésem minden teljesen normálisnak tűnik, kivéve ezt az egyet.

A puffadás alatt azt értem, hogy extrém mennyiségű gáz kezd távozni a szervezetemből, ilyen 2-3 perces ingerekkel. Ha pedig nem engedem ki, akkor úgy begörcsölök, hogy mozogni se tudok.

Az a baj, hogy ez annyira rányomja a bélyegét a mindennapi életemre, hogy azt el se tudom mondani. Kolis vagyok (értitek), nem tudok ott aludni se a barátomnál, se barátnőimnél, mert erre minden este számíthatok kb. Vannak esték, de azt nem tudom miért van.


Ez az egész anorexiázás 16 éves koromban kezdődött és kb 18 ig tartott, most 21 vagyok.

Vizsgáltak már különbözőféleképpen, de nem találtak semmit.

Már szinte nem eszek semmi zöldséget és gyümölcsöt, mert attól csak rosszabb lesz. Nem eszek teljes kiőrlésűt, semmit ami puffadást okozhat. Leálltam a tejjel , mert úgy vettem észre, hogy attól jobb lesz. Állandóan probiotikumokat eszek, mert az is kicsit segít.

Nem tudom mit csinálhatnék még ! :( Nagyon kétségbe vagyok esve. Van esetleg valakinek tapasztalat hasonlóval? Vagy ötlete, hogy mitől lehet?


21/L



2017. dec. 10. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű a rossz táplálkozás miatt (ami évekkel ezelőtt volt) a szervezeted még midig érzékeli a hatását. Elsősorban lehet egy táplálkozási tanácsadót keresnék fel vagy nem tudom voltál e gasztroenterológusnál (bár írtad hogy már vizsgáltak). Nekem is voltak hasonló panaszaim csak én is sokat voltam felpuffadva (rendszeresen böfögtem akár egész nap) nálam ezt helicobakter okozta, de lehet nálad irritábilis bél szindróma az is okozhat puffadást. Sőt van egy olyan vizsgálat amit pont mellettem végeztek el 4-5 emberen akik hasonlóan ilyen problémával álltak szemben bár sajnos nem tudom a nevét de náluk az okozta a puffadást hogy azok a baktériumok amik jelen vannak a vastagbél területén megtelepedtek a vékonybél felső szakaszában és ez okozza az állandó gáz termelést erre is van gyógyszeres kezelés. Ha már tényleg mindent végigjártál esetleg (savasság, vitaminhiány), akkor keress fel egy táplálkozási tanácsadót lehet tud valami hasznos tippet mondani.
2017. dec. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző jókat írt. Én még annyit kérdeznék, hogy most miket eszel?

Gyógyteákkal próbálkoztál már?

2017. dec. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Amit a betegségem előtt. Már nem érzem magamat mentálisan betegnek. Reggel általában szendvicset, ebédre valami teljesen átlagosat, általában meleg ételt. Vacsorára is szendvicset. Ezek között általában kisebb snack-ekeket eszek, csoki, mogyoró, alma vagy ami tanuláskor a kezem ügyébe kerül. Hétvégente megengedőbb vagyok, mert akkor otthon vagyok és olyankor merek enni zöldséget is meg több gyümölcsöt, néha iszok kávét.


Igen, bormenta tea ilyenek, de mind csak humbuknak tűnik. Puffadás ellen is szedtem már gyógyszert. :/ Semmi.

2017. dec. 10. 17:37
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezzel együtt kell élj.


Hülye voltál, most iszod a levét.

Tudom, milyen kellemetlen, nekem 10+ évvel anorexia-gyógyulás után is puffadás, és görcsös gázürítés.


Próbáltam már mindent, semmi nem hat. Ez van, nem lehet büntetlenül csinálni ezeket, sajnos.


De mi még "örüljünk", az ex-bulimiás barátnőm enni alig br, mert mindentől rosszul van. Hiába gyógyult meg, a gyomra nem felejti azt a sok év hánytatást.

2017. dec. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. Inkább küszködnék reflux betegséggel, vagy hányingerrel vagy gyomorfájással. Minthogy állandóan úgy pukiznom kell. Szerintem ennél kínosabb dolog nincs. :/

Hát ezt ezt nem volt túl jó hallani. De egy ilyen válaszra számítottam, aki tudja kb mit élek át. Hogy nem ez a kis lájti puffadás meg böfi ha úgy van. Hanem tényleg ott lent puffadok. :/


A gaszroenterológus akinél jártam, hogy ne stresszeljek. Erre felálltam és kijöttem tőle.

2017. dec. 12. 11:42
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Írtad, hogy leálltál a tejjel, de csokit pl. eszel. Én azért nem zárnám ki a tejfehérje-érzékenységet, a pékáruban és még sok ételben is lehet tejszármazék.

Másrészről a bélflóráddal is lehet gond. Gondolj bele, 2 éven keresztül húst, sajtot és zöldségeket ettél, tehát a bélflórádnak az a része, amelyik a gabonákat, laktózt, esetleg édes gyümölcsöket szereti, jórészt kipusztult, mert nem kapott enni (főleg, ha közben szedtél antibiotikumokat is). Most pedig eszed a szendvicseket, csokit. Ezzel a kialakult bélflórád nem tudott mit kezdeni, így betelepedhettek és elszaporodhattak nem túl barátságos bacitörzsek. A probiotikumok segíthetnek, de hosszabb kúra és jó étrend kellene, hogy meg is tudjanak telepedni.

Másik verzió, hogy az anorexiás időszakodban annyira keveset ettél, hogy kevesebb gyomorsavat, emésztőenzimeket, epét termel a szervezeted, így sok étel többé-kevésbé emésztetlenül kerül a beleidbe, ahol a bélbacik boldogok, mert igazán jóllakhatnak és jó sok gázt termelnek cserébe. Amíg ez nem javul, lehet, hogy a gyomorsavat és az emésztőenzimeket kívülről kellene bevinned. Nem tudom, hogy jelenleg mennyi zsír van az étrendedben, ha kevés, az nem jó. Lehet, hogy több kell, hogy legyen mire epét termelni (ami aztán beindítja az emésztés következő fázisait).

2017. dec. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlen az anorexia miatt alakulhatott ki.

Nekem is volt hasonló problémám mi sem tudtuk hogy miért...aztán egyszer csak elmúlt magától.

22f

2018. jan. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát én "szerencsére" már 4 éve küzdök lassan vele. Nem úgy tűnik, mint ami el akar múlni. Bár talán érezhető lassú javulás az előző évekhez képest.
2018. jan. 8. 00:06
 9/10 anonim válasza:

Szia kedves Kérdező!

Nem tudom, olvasod e még ezt itt, amennyiben igen, kerlek válaszolj, hogy írhatok Neked privát üzenetben?

Hasonló cipőben járok én is, és lenne néhány kérdésem!

Koszonom előre is!

2021. szept. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen ez 😥

Puffadás sok élelmiszerre, tej, Liszt, káposzta felek, tészta.zsiros kajákat kerülni.

Keveset enni egyszerre.


Ami segít és segített nekem enyhíteni az az bors menta tea 🍵 kamilla tea ☕ köménnyel.

2021. nov. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!