Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 20 kg fogyas utan is nagyon...

20 kg fogyas utan is nagyon oda kellene figyelni az étkezésre?

Figyelt kérdés

Mindent eszek de mértékkel. Mar kevesbe figyelek oda a so bevitelere es neha kolbászt is eszem meg vörös húst. 1400 kaloria alatt vagyok es meg mindig fogyok.


Ez mennyire ront a vernyomason es a koleszterin szinten? Eddig magas volt azota nem nezettem de 20 kg fogyassal lejjebb mehetett.


2017. dec. 18. 01:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha elkezdesz edzeni mellette, akkor nem kell annyira figyelni visszahízás szempontjából. De az egészséged szempontjából akkor sem mindegy, hogy miket eszel.
2017. dec. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nos, erről megoszlanak a vélemények. Én hajlok rá, hogy semmi gond nincs az ilyesmivel, a koleszterin pedig főleg nem probléma egészséges embernél, akinek a szervezete eleve rengeteg koleszterint gyárt, mert szüksége van rá (persze nem mindegy, milyen koleszterin. a tojásról pl. olvastam, hogy az remek, a húsokról keveset tudok, mert azokat nem eszem. de az egészségtudatosabb szénhidrátszegényen táplálkozók nem szoktak fennakadni rajtuk). Úgyhogy ebben nem igazán tudok segíteni, mindkét tábor elég lelkes, én pedig nem vagyok szakértő (de elég bizarr lenne, ha egy teljesen normális s amennyire manapság lehet, természetes étel gondokat okozna).


Ami a súlytartást illeti, ez egyéni. Én is fogytam 20 kilót, bár kellene még... Nos, nem híztam vissza, de én nagyon nehezen is hízom, életmódot is váltottam... A jó életmód miatt általában 2000 kcal alatt vagyok, ami a súlytartáshoz nekem mozgás nélkül is elég (persze mozogni kell, az egészség miatt. végülis néha sétálok, az is több, mint amit az átlagember tesz).


Ha érdekel, mi történik a vérnyomásoddal és koleszterineddel, nézesd meg, jobbat nem tudok mondani. Amit én láttam fórumokon, ott egy vörös húsban gazdag, de szénhidrátban szegény étrend (ami persze még csak 2 faktor és sok van) pompás értékjavulásokat okozott a delikvenseknek. De az egész étrend számít s az emberek sem egyformák...

2017. dec. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen eszem vörös húsokat (heti 2-3x), sót pedig annyit, amennyi jólesik, sosem korlátoztam. A vérnyomásom inkább alacsonynak mondható, a koleszterinszintem (összkoleszterin, HDL és LDL) ennél jobb már nem is lehetne. Ha odafigyelek a szénhidrátokra, elég jól tudok fogyni és súlyt tartani (zsírból sosem ettem keveset, nem is áll szándékomban).

Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, nem feltétlenül kell kerülni a húst, a zsírt és a sót, hogy valaki egészséges és megfelelő súlyú legyen. Odafigyelni persze nem árt, mit eszel, én arra figyelek, hogy a hús és a tojás mellett minden nap sok zöldséget fogyasszak, némi dióféleség és egy kis gyümölcs sem árt.

2017. dec. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!