Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen növényeket egyek, ha...

Milyen növényeket egyek, ha puffasztanak a "hüvelyesek" de szeretném ha minden szükséges aminosav bevitelre kerülne?

Figyelt kérdés
Tehát csak vegán táplálkozásról beszélünk...
2018. jan. 1. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeres kis adagú fogyasztással talán hozzá lehet szoktatni a bélflórát a hüvelyesekhez.


Olyanokat kell választani, amik kevésbé puffasztanak.


Úgy kell elkészíteni, hogy minél kevesebb káros anyag maradjon benne pl áztatás, főzővíz leöntése akár többször.



Az édeskömény tea szélhajtó, emésztést segítő.

Talán valami "bogyó" is van rá.

2018. jan. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A hüvelyesek azért puffasztanak, mert olyan szénhidrátokat tartalmaz, amiket csak bizonyos baktériumok tudnak lebontani a bélben... ha rendszeresen eszel hüvelyest, elszaporodnak ezek a baktériumok és fingani se fogsz többet feleslegesen.
2018. jan. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jó ötlethez sagítettetek hozzá, köszi !

A kulcs a savanyítás lehet...

2018. jan. 2. 12:20
 4/5 anonim ***** válasza:

én is ebben a gondban vagyok, most azóta elkezdtem házi Tempeh-t csinálni, azzal nincs bajom, macera de megéri, tök jó hús helyett, és még azoknak is tudom adni akik nem akarnak le mondani a húsról mivel ugyanúgy pácolható,ízesíthető


azóta sikerült valamit fejlődni a hüvelyesek emésztésével kapcsolatban?

2018. ápr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szeva!

Lusta voltam savanyítani, tehát azt az utat nem próbáltam.

Eddig a káposzta is tudott gázosítani, de sikerült házi savanyút venni és az bevált ! Gondolom a babnál is jó lenne...

Ezt a Tempeh dolgot nem ismerem, de utánanézek, köszi!

2018. ápr. 17. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!