Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítéshez milyen tápanyago...

Testépítéshez milyen tápanyagok bevitele szükséges? (többi lent)

Figyelt kérdés
Bizonyos mértékig tisztában vagyok az alapokkal (tejsavó: ttkg 2-2.5g, szénhidrát: ttkg 6-7g(nekem) stb). De kevés szó esik egyéb anyagokról. Például BCAA. Valaki szerint felesleges, de akik használják azok többségben hasznosnak tartják. Ezekkel mi a helyzet: kreatin, glutamin, omega3, különböző aminosavak, taurin. Tudna írni valaki egy sorrendet, hogy mik fontosak? Hogy tudjam miket használjak inkább. Tudom, első az étrend, nagynehezen összeállítottam egyet és igyekszem betartani. Előre is köszönöm a hozzáértők segítségét!

2014. jan. 12. 15:00
 1/2 dirtboy ***** válasza:

nem kell ezt annyira túlmisztifikálni,nem kell 20 féle tápkieget venni és két marék tablettát stb szedni naponta ahhoz hogy fejlődj.

rosszul írtad mert nem 2g/tskg tejsavó kell hanem 2g/tskg protein,lehetőleg állati eredetű legyen.

5-6g/tskg ch

1g/tskg telítetlen zsír,pl lenmagolaj,halolaj,a halolaj jó mert omega 6 és 3ban gazdag,ezek a legfontosabb zsírsavak.

kreatin jól jön néha,bcaa,glutamin nem annyira fontos tömegeléskor az a pici amit segít azért nem éri meg,inkább fehérjét vennék helyettük és abból innék többet.

taurin?

ilyet ki szed?

agyilag serkenteni jó de ez annyira nem hétköznapi aminó,kb senki nem is kérdez róla,szerintem nagyon kevesen vásárolnak taurint.


alapok elég lesznek neked

-vitamin

-fehérje

-gyors ch

később pedig kreatin kúra mehet

2014. jan. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és hasznos választ!
2014. jan. 12. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!