Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet a kávé okozza ezeket a...

Lehet a kávé okozza ezeket a szívtájéki panaszokat vagy csak felerősíti?

Figyelt kérdés

Mostanában (kb. 1 hónapja) elég sok stressz ért (költözés, karácsonyi hajtás, családi konfliktusok, munkahelyi bakik stb.), rengeteget sírtam. Nagyjából azóta szívtájékon egy kicsivel mellkasom közepe felé csiklandós vagy nyomás érzés jelentkezett. Volt egy idő mikor hanyatt fekve jobban éreztem, mintha valami nyomná. Bizonyos mozdulatokra is előjön pl. lehajolok a fiókhoz matatni.


Elég sok kávét fogyasztok szerintem, reggelente 1 db 3in1 kávéval indítom a napot. Utóbbi időben, ha másnap nem dolgozom akkor este is ittam egy ilyet (2-3 naponta). Most hogy már van rendes kávéfőzőnk is, szabadnapokon rendes főzött kávéval indul a nap.

Egyetemi éveim alatt ennél többet is ittam és egyetlen egyszer volt remegésem tőle, de amúgy semmi ilyesmi tünet nem jelentkezett, hogy ne bírnám a kávét.


Orvosnál még nem voltam ezzel, nem szeretek járni mert mindig azt éreztetik hogy minek mentem oda...


Szívesen elhagynám a kávézást, hogy kiderüljön az-e a probléma, de ha fáradt vagyok, akkor enni fogok valami cukrosat helyette, hogy ébren tudjak maradni (pl.:csokit), ez pedig könnyen elhízáshoz vezethet valamint szintén nem túl egészséges.


Valakinek lenne esetleg valami hasznos ötlete vagy tanácsa ezzel kapcsolatban, azt megköszönném.


24l



2018. jan. 4. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:

1: orvos > kivizsgálás

2: inkább a stressz tűnik a problémának, mint a kávé az írt mennyiségek alapján, de a stressz mellett lehet, hogy már ez is sok.


x: én 10 éven át reggel, 11 óra körül és 15 óra körül kávéztam, aztán a 10-12 órás munkanapok meg az otthoni stressz nálam is megtették a hatásukat, elhízás és a kávét már én sem bírom, megdobogtatja a szívemet. Hiába fiatal az ember ha túlhajtja magát.

Ott volt nemrég a huszonéves doktornő, aki túlhajtotta magát ügyeletben aztán összeesett a munkahelyén és ennyi volt. Inkább nézesd meg.

2018. jan. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2018. jan. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a kávé okozza, és valószínűleg "mindössze" reflux. Megtévesztésig hasonló tüneteket produkál.
2018. jan. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!