Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Candida diéta esetén lehet...

Candida diéta esetén lehet inni tejet és cikórikávét?

Figyelt kérdés

Sok cikket olvastam már a candida diétáról, de konkrétan sehol nem említik, lehet-e tejet inni. Illetve egy-egy felsorolásban benne van, hogy nem lehet, egyesekben pedig, hogy lehet. :-o

A cikóriakávéról sehol nem esik szó. A koffein tartalmú (mondhatni, normál) kávét említik, hogy nem szabad fogyasztani. Arról már leszoktam évekkel ezelőtt, viszont megkedveltem a cikóriakávét. Sajnos a tejet pedig imádom! Nem viszem túlzásba, de teljesen nem akar lemondani róla. Amióta candida diétázom nagyon hiányzik.



#diéta #tej #candida #kávé #diétázás #cikória #cikóriakávé #sarjadzógombák
2017. dec. 14. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Tejet szerintem nem, a tejcukor (laktóz) miatt. A cikóriát nem tudom. Ha nincs sehol tiltva, akkor szerintem ihatod (persze nem instant cukros pótkávé keverék formájában).

Én is szerettem a tejet, de kb. 10 éve nem iszom (laktózmenteset se), mert érezhetően jobb nekem nélküle. Simán ki lehet bírni, már nem is hiányzik. Kókusztejet és xilitet szoktam tenni a kávémba, nekem így is finom.

2017. dec. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyjából 10 éve voltak candida problémáim, én ittam tejet.

Pl. erre tudok hivatkozni:

"A Candida szénhidráttal táplálkozik. Tehát mindent, aminek alapja a cukor - így természetesen a méz is - ki kell vonnunk étkezésünkből. Még a diabetikus cukrot is, mivel van benne fruktóz. Sajnos a szigorú diéta idején a legtöbb gyümölcsöt is, hiszen még a savanyú gyümölcsfajtákban is, mint például a grapefruitban, van gyümölcscukor. Egyedül a tejcukor az engedélyezett, mivel a laktózt a gombák nem tudják lebontani, így az nem szolgál számukra táplálékul."

2017. dec. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez igaz, a candida albicans nem képes a laktózt feldolgozni.

Én már nem nagyon hiszek a diétás gyógyulásban. Szerintem az inzulinrezisztancia leküzdése a fontos, mert ha a vércukor magas, akkor azon is elél a piszok. Szerintem a candida egy tünet, és nem egy betegség.

Az egészséges táplálkozás és a testmozgás, egészséges testsúly szerintem megszünteti a problémát.

2017. dec. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!