Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ezeket vitamin és táplálékkieg...

Ezeket vitamin és táplálékkiegészítő tablettacsomagot hogy célszerű szedni?

Figyelt kérdés

Összetevői a tablettacsomagomak:

[link]


Schüssler sót érdemes még szedni, mert azt is ajánlották (A 10. számú Schüssler só: Natrium sulfuricum)?

[link]


Ezeket kell figyelembe venni:

- Terhesség

- Este zsibbad a kezem

- Vérszegénység


Eddigi elgondolásom


Reggeli előtt: Altapharma Vas + Vitamin tabletta

[link]


Reggeli után: Béres Magnézium Komplex filmtabletta

[link]


Ebéd: Hipp Natal étrend-kiegészítő kismamáknak

[link]


Vacsora: Béres Csepp Extra 4x30 ml+C-vitamin Béres 50 mg kombinált csomag

[link]


Este: Béres Calcium 500 mg filmtabletta

[link]



2018. jan. 11. 18:36
 1/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Ami így hirtelen eszembe jut, a multiban lévő D-vitamint pótold fel 40-50 mikrogrammra/nap. A vas gyanús nekem, hogy vas-oxid vagy vas-szulfát lesz, ezek rossz felszívódású, szervetlen formák. Írnak itt a másik kérdésednél sok "zöldséget" a vaspótlásról, de a szakirodalmak szerint a vas legjobban az állati eredetű élelmiszerekből szívódik fel jól, a növényi vas itt kevésbé játszik. (Nekem életemben egyszer mértek jó vasat, amikor sok kacsamájat ettem, szóval igaz lehet a hír.:)) Mesterséges pótlásnál szerves vasvegyületeket kell keresni. Kelát kötésű, fumarát, glükonát - ezek a kulcsszavak. A másik, hogy a teljes napi adaghoz sajnos be kell tolni belőlük 8-10 tablettát naponta. Miért? Mert a vény nélkül kapható szerek napi adagjában csak 14 mg van és a vaspótlás kényes dolog, mert a legtökéletesebb körülmények között a legjobban felszívódó vasból is csak max. 10-20% tud felszívódni. Ehhez jön, ha vki konstans vashiányos, nyilván eleve van gond a vasfelvétellel. De a háziorvos fel tud írni vasat, a vényköteles készítményekben - nyilván nem véletlenül - általában 100 mg vagy még több vas van egy adagban.
2018. jan. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyet kell értenem az előző válasszal. Világéletemben vashiányos voltam, amióta odafigyelek, hogy hetente 1x egyek egy adag májat, azóta csodálatosan rendbejött a vasam. Növényekből és tablettákból kétséges, hogy mennyi szívódik fel, sőt úgy tudom, a tablettás vaspótlás székrekedést is okozhat. Ráadásul a májban B12 és folsav is van, ami jó a babának. Egyél hozzá paprikát (C-vitamin), az is segíti a vas felszívódását.

D-vitaminból nem tudom, mennyi van ezekben, de nyugodtan szedj legalább 2000 NE-t.

Kalciumot én nem szednék, 500 mg-ot főleg nem. Elég sok ételben van, én kajából erőlködés nélkül beviszek 400-600 mg-ot, annyi szerintem elég is. Ha nem viszel be elég D, K vitamint és magnéziumot, akkor úgysem fog beépülni.

2018. jan. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Paprikát ha naranccsal, mandarinnal pótolom az megfelelő (télen inkább az kapható olcsón és ebben is van C vitamin)?

[link]

2018. jan. 12. 13:28
 4/8 anonim ***** válasza:
A paprikában 3-4x annyi van, mint a narancsban. Persze a citrusfélék is jók, de a májhoz jobban passzol a paprika :)
2018. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ilyenkor télen csak silány minőségű spanyolt lehet kapni. Az lehet nem jó annyira. Mérgező is lehet az ottani vegyszerek miatt.
2018. jan. 12. 15:15
 6/8 A kérdező kommentje:

További cél:

- D-vitamin-ból többet

- C-vitamin narancsból ebédre és vacsorára egyet

- Vas feliratni vagy húsokból (vörös húsokból, májból) pótolni (Milyen általános állati eredetű húsokkal jöhetnek még szóba, mert a májat nem szeretem, kacsamáj drága minden napra?)

[link]

- Kálcium (estéként innék egy pohár 2dl tejet)

2018. jan. 12. 17:27
 7/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
Kétféle kacsamáj van, a brutáldrága hízott kacsamáj (sárga) és a normál, ami úgy néz ki nyersen mint a csirkemáj, csak nagyobb (bordó). Jó még a sertésmáj is, de a nagyüzemi sertéstenyésztésben termelt máj valószínűleg nem a legegészségesebb, hiszen ott köt ki minden rossz, amit benyel a disznó és hát olcsó disznónak híg a leve. Szóval ha disznómájat vennél, az inkább legyen bio vagy minimum mangalica. Ezen kívül még a bárány- és a birkahús elég gazdag vasban, ha a májat teljesen elvetnéd. Egyébként vannak finom kacsamáj pástétomok is, de Te is elkészítheted a májat májkrémnek, hátha úgy jobban lecsúszik. A vastablettáknak van aztán borzalmas ízük... :)
2018. jan. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Natrium sulfuricum Nr 10 Schüssler só

[link]

2018. jan. 13. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!