Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy 14 évesnek ezeket szabad...

Egy 14 évesnek ezeket szabad enni? Nem kell kiikatatni?

Figyelt kérdés

Nem merek enni ezekből, mert félek, hogy hízni fogok. Mindenki azt mondja, hogy nem szabad fogyózni ebben a korban, hanem mértékkel kell mindent enni. Azt is mondják, hogy a menzás kaját nyugodtan meg lehet enni (menzareform miatt gondolom). De ott van joghurt (nem natúr) nem boltból hozzák, hanem gondolom kapják mástól. Kakóstej, tej, joghurt, sajtos kifli, 1/2 barna kenyér vagy 1 egész vajkrémmel, sajtkrémmel kenve, kakaó, tea, néha briós, kalács stb.. van tízóraira. Ebédre szokott lenni: disznóhús, csirke, rizs, tört krumpli, főzelékek, tészták, meggymártás, tésztarizs, pénteken süti vagy pogi befőttel. Nem tudom hogy szabad-e ezekből ennem. Mértékkel persze. Ezért nem is eszek ebédet, tízóraira is csak iszok tejet vagy joghurtot vagy teát vagy kakaót/s tejet. Uzsit nem szoktam kivenni. Uzsi szokott lenni kifli,joghurt,májkrémes,vajas,vajkrémes, sajtkrémes stb.. kenyerek paradicsommal stb.. Ezt sem eszem.

Itthon sem merem ezeket enni. Pedig anyum nem főz zsírosan. Pl főzelékbe is a rántáshoz csak 1 ek lisztet tesz. Nem tudom :// mindenki eszik normálisan, én meg csak koplalok. Ma is csak ezeket ettem: tízóraira egy 200ml kakaóstej (menzás) (114 kcal)

Ebéd: 2 kanál leves

Uzsi: egy nagy alma

Vacsi: natúr csirkemell, lecsóval. Tudom, hogy nem sok. Nagyon kevés.



2018. jan. 15. 18:36
 1/6 A kérdező kommentje:
49 kg vagyok és fogyni is szeretnék. Ezért sem eszek a menzán. Csak hétvégén eszek "normálisan".. Hétköznap sajnos koplalnom kell ://
2018. jan. 15. 18:38
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Te nem vagy normális!

Tán kórhazba akarsz jutni?

2018. jan. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14 évesen ez a koplalás kicsit meredek. Egyél mindent rendesen és a zsírral főzéstől sem kell ódzkodni, csak ne tömd magad túl. A fogyás felejtendő. Maximálisan nézz utána az osztott étrendnek.
2018. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Ha koplalsz, az sokkal, sokkal egészségtelenebb, mintha megennéd a menzaételt, akkor is, ha neked személy szerint nem az az ideális, ebben teljesen bizonyos lehetsz.


Ha nem akarod megenni, akkor legalább vennél, vinnél mást, de eleve nem értem, miért nem eszel.

Megértem, ha mondjuk nem eszel cukros befőttet vagy fél adag krumplit eszel (bár én nem látok nagy problémát a krumpliban sem, nem mintha az én étrendemben sok lenne, de én eszem mást, rendesen), de VALAMIT enned kell s annyira azért nem vészes a felhozatal, hogy szinte mindent kizárj. Ha ebédre van hús, miért nem eszel belőle? A normál disznóhús is teljesen jó, viszonylag sovány fehérjeforrás az is, ha abban a hitben élnél, hogy az állati telített zsír olyan borzalmas nagyobb mennyiségben.

2018. jan. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amit megeszel naponta, Kb 400-600 kcal naponta! KB. Lehet kevesebb. Ha Kórházba kerülsz, leshetsz. A zsír egészséges, nem attól fogsz hízni. Persze nem nagy mértékben, de egészséges. Itt a disznózsírra gondolok. Nehogy elkezdjél persze zsírt enni, én ételben gonoltam. Most ezeket TP-ból mondom. Mert én meg hízni szeretnék. Csak én 15 éves vagyok és inkább tanulok. De kalóriabázist használok és még így is több kcal-t viszek be, mint te. Ajánlom figyelmedbe ezt a programot. Kalóriabázis, yazio. Ezt a kettőt ajánlom
2018. jan. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Kakóstej, tej, joghurt, sajtos kifli, 1/2 barna kenyér vagy 1 egész vajkrémmel, sajtkrémmel kenve, kakaó, tea, néha briós, kalács stb.. van tízóraira."


Ez, ne is haragudj, de mind szemét. puszta, üres, telített zsír és cukor. 0 tápanyag. Ipari hulladék.


KIVÉTEL a félbarna kenyér.


"Ebédre szokott lenni: disznóhús, csirke, rizs, tört krumpli, főzelékek, tészták, meggymártás, tésztarizs, pénteken süti vagy pogi befőttel."


Disznóhús, vörös húsok, felvágottak, virslik, feldolgozott húsok: kerülendő, a WHO szerint elsődleges rákkeltő (a cigarettával egyenértékű). Akkor is, ha ez sokaknak nem tetszik.

Süti, pogi, befőtt puszta cukor, szintén értéktelen, 0 tápanyag.


Csirke, rizs, tört krumpli, főzelék OKÉ amennyiben normálisan készül. Tehát a főzelék nem zsírral meg egy tonna liszttel, nem konzervből hanem friss zöldségből stb.


"Nem tudom hogy szabad-e ezekből ennem. Mértékkel persze."

Szabadnak bármit szabad, csak az a kérdéses, hogy jót tesz-e.


"Ezért nem is eszek ebédet, tízóraira is csak iszok tejet vagy joghurtot vagy teát vagy kakaót/s tejet."


Szuper hozzáállás. Az ebédnél pont voltak ehető dolgok, a tejet szerintem értelmes ember nem issza meg (gondolj már bele, egy párosujjú patás tőgyéből folyó anyatejet vedelsz, ami a borjaknak megfelelő hormonokat, antitesteket, stb. tartalmaz... ne már.), joghurt dettó, kakaó, cukros tea... szuper, semmi értelme.


"Uzsit nem szoktam kivenni. Uzsi szokott lenni kifli,joghurt,májkrémes,vajas,vajkrémes, sajtkrémes stb.. kenyerek paradicsommal stb.. Ezt sem eszem."


Na ezt jobb is, ebből csak a paradicsom ehető...


"Itthon sem merem ezeket enni. Pedig anyum nem főz zsírosan. Pl főzelékbe is a rántáshoz csak 1 ek lisztet tesz. Nem tudom ://"

Azzal nincs baj, rendben van.


" mindenki eszik normálisan, én meg csak koplalok. Ma is csak ezeket ettem: tízóraira egy 200ml kakaóstej (menzás) (114 kcal)

Ebéd: 2 kanál leves

Uzsi: egy nagy alma

Vacsi: natúr csirkemell, lecsóval. Tudom, hogy nem sok. Nagyon kevés."


Nagyon kevés, ez koplalás...



Miért nem csomagolsz otthonról ételt, ha ezeket nem szereted? Vihetsz otthonról reggelire zabkását, gyümölcsöt, smoothie-t vagy shake-et, salátát, zöldségekkel teli teljes kiőrlésű szendvicset, wrapet, stb.

Ebédre voltak ehető alternatívák.

Tízóraira, uzsonnára nyers gyümölcs, olajos mag.

2018. jan. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!