Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon túlsúlyos vagyok. Ez...

Nagyon túlsúlyos vagyok. Ez felemész?

Figyelt kérdés
Nos, 103kg vagyok 13 évesen. Versenyszerűen sportolok, focit. Viszont már annyira felemészt ez a dolog, hogy nem tudom mihez kezdjek. Beszéltem szüleimmel, ők azt mondták hogy lesz még időm fogyni (családunkban mindenki ilyen túlsúlyos volt és le is fogyott.). Tudom, hogy túlsúlyos vagyok, de mit gondoljak hogy ne "gyűlöljem" magam?
2018. jan. 24. 18:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
170cm
2018. jan. 24. 18:58
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Egyél egészséges kajákat, és a szénhidrát fogyasztásodat fogd vissza!
2018. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj el az iskolaorvoshoz ö tud beutalót adni megfelelö szakrendelésre, ahol étrendet, illetve mozgástervet össze tudnak állítani.
2018. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Te vagy a kapus?
2018. jan. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

A szüleidnek nincs igazuk, ez nem minimális túlsúly és téged lelkileg is megvisel. Sajnálom, hogy nem támogatnak jobban.

Miért gyűlölnéd magadat? Van egy bizonyára egészen jól működő tested s lelkileg sem vagy hibás csak azért, mert többet eszel, mint kéne. Esélyes, hogy az étrended nem kielégítő számodra normális mennyiségben (velem ez volt), a modern emberé sokszor elég rossz :(

Életmódváltásra lenne szükséged, étrendváltoztatásra. Ez egy bonyolult dolog, személyre kéne szabni, hadd ne írjak kisregényt, már túl sokszor megtettem itt s az is csak egy általános vázat ad...

2018. jan. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt is érdemes lenne kideríteni, hogy nem áll e valamilyen szervi/hormonális gond a háttérben. Ha sportolsz és nem étkezel egészségtelenül (erről nem írtál) szerintem indokolatlan ez a túlsúly...
2018. jan. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Mindig jön valaki ezzel a szervi hormonális dologgal... a levegőtől senki nem hízik...

Olvasd el a sárga kapszula című ebookot kedves kérdező és lesz minimális hasznos fogalmad a táplálkozásról.

2018. jan. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nos srácok, ha hiszitek ha nem, nos én vagyok a kérdező, higgyetek nekem. Kérlek. Az a súly, amit megadtam, kb. 3-4 hete volt mérve. és azt szeretném mondani, hogy most a mérleg 99,5-öt mutat.
2018. jan. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én voltam a hormonos, szóval...Nyilván sok elhízott lusta ember van aki a "genetikával" meg a "hormonokkal" mentegeti magát...de azért ne feledjük már el, hogy tényleg vannak betegségek amik okozhatnak elhízást. (Cushing kór, pajzsmirigy alul működés csak h párat említsek) Ezért vetettem fel, hogy ha a kérdező alapvetően egészségesen eszik és mozog és mégis 100 kiló felett van, az bizony szerintem nem normális.
2018. jan. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

KÉRDEZŐ

Két év után úgy gondoltam adok egy hekyzetjelentést. A diétát anno abbahagytam, 110 kiló voltam legnehezebb időszakomban, viszont életmódot váltottam.


Jelenleg 184 centihez 90 kilo vagyok. 😃

2021. jan. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!