Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan növeljem meg az étvágya...

Tímea *-* kérdése:

Hogyan növeljem meg az étvágyamat?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, és 42 kg...(152 cm magas vagyok csak) de az utóbbi időben olyan szinten nincsen étvágyam, hogy szinte semmit sem eszek. Gyakran van az, hogy este 9 óra tájékán jut eszembe hogy én elfelejtettem enni, de még akkor sem azért eszek mert éhes vagyok, hanem azért, mert tudom hogy ennem kell. Egyszerűen nem érzem magam éhesnek szinte soha, és borzasztóan válogatós vagyok emiatt gyakran nem eszek főtt ételt ebédkor a családommal, ami tudom, hogy rossz. Semmi anorexia meg lelki dolog nincs a háttérben mert ezen kívűl teljesen jól érzem magam, és tisztában vagyok vele, hogy túl vékony vagyok és azzal is hogy ez így nem jó. A válaszokat előre is köszönöm.
2018. jan. 25. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ehhez a magassághoz ez a testtömeg alapvetően teljesen rendben van. Az evésből próbálj meg rendszert csinálni, legyen mindig reggeli, tízórai, ebéd, vacsora. Igyekezz odafigyelni az evésre, hogy ne maradjon ki. Étvágygerjesztőnek meg jó lehet pl. a sport.
2018. jan. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Eleget mozogsz, minden nap kimész a szabadba 1-2 órát?

Kellene egy napi étkezési ritmus, azonos időpontokban egyél reggelit, ebédet és vacsorát, egy idő után megszokja a szervezeted és azokban az időpontokban éhes leszel. Egyél tízóraira, uzsonnára gyümölcsöket, narancs és alma pl nekem étvágyat csinál. Jó lenne ha együtt ennél a családdal.

2018. jan. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom! Hat igazabol rendvedelmis osztalyba jarok, minden nap van edzesem, es tesioram es eleg jo sportolo vagyok. A szabadban mostanaban keveset vagyok. A rendszeresseggel eleg nagy problemam van. Elegge osszevissza eletmodot elek. Van hogy reggel 4 kor kelek van hogy delutan 1 kor. Reggelizni pedig sohasem szoktam. Osszevissza idopontokban alszom es eszem.
2018. jan. 25. 18:50
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja es azert gondolom magamnak ezt a 42 kg-t kevesnek mert 15 evesen ugyanekkora magassaghoz 49 kg voltam es akkir ekeg jo alakom volt es izmos voltam. Mostansag meg elkezdtem eszrevenni hogy a bordaim kint vannak es a szervezetem elkezdte felelni az izmaimat.
2018. jan. 25. 18:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Pharmaton Vital !

Béres csepp.

Ha ezektől nem lesz étvágyad akkor semmitől.

2018. jan. 26. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a bérestől sosem híztam egy dekát sem...fogytam.

Sima B vitamin komplex szedése viszont segíthet. Az bizonyítottan étvágynövelő. :D

2018. jan. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!