Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha egy étkezés alatt megeszem...

Ha egy étkezés alatt megeszem 2500-3000 kalóriát, esetleg többet abból lehet bajom? Mi a határa ennek?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre hogy egész sokat tudok enni ha akarok(és egész gyorsan is) és arra gondoltam hogy csinálnék egy kalóriaevős kihívást mint pl Youtubeon Matt Stonie vagy Furious Pete szokott.


A lényeg hogy leülök és egy étkezés alatt lenyomok ennyi kaját(általában kalóriadús ételeket hogy azért ne kelljen több kilót megenni belőle, meg akkor már kólát/tejet iszok hozzá pl és azt is hozzáadom).


Mivel ez úgymond csak kihívás lenne(de amúgy is szeretek nagyokat enni szóval még élvezném is) ezért nem lenne rendszeres, tehát nehogy arra gondoljatok hogy minden nap, hanem mondjuk 1 hónapban egyszer ha ilyet csinálnék.


Ugye ezek a "kompetitív evők" úgy szokták hogy megesznek 10 000 kalóriát is akár és aztán kihánytatják magukból. Mivel én kezdő vagyok és én nem szeretném meghánytatni magam ezért lőttem be egy reális értéknek a 2500-3000 körülit.


Elhízástól félnem nem kell, elég vékony legény vagyok, meg amúgy sem hízékony olyan 74 kiló, 192-193cm és 20 éves(ha ez számítana).


Szóval? Mennyi amit még egy étkezés alatt(mondjuk egy fél órán belül) magambanyomhatok anélkül hogy kárt okoznék? Mennyiben függ ez az általam evett ételtől? Pl mogyoróvaj, chips, magvak, hús, banán, gyorsételek (tehát minél kalóriadúsabb)



2018. jan. 28. 19:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez sokaknak teljesen normális étkezés. Nyilván nem mindenki bír ennyit enni, de nem látom, mi lenne vele a gond. 2500 kcalt csak amiatt ettem egyszer ebédre, mert éhes voltam s kellett ennyi s én egy alacsony, nem túl nagy kalóriaigényű nő vagyok. De szükségem van nagyobb étkezésekre. Nos, nekem ez nem gond, de aki a nagyon kicsi étkezésekhez szokott, annak hirtelen azért problémája lehet ennyitől. Fokozatosan érdemes felhozni s akkor alkalmilag nem jelenthet gondot.


A kalóriasűrűség nyilván számít, hiszen a gyomrunkba nem fér akármennyi. Tud tágulni, de akkor is megvannak a határai. Tömény étellel a fenti mennyiség igazán laza, ha engem kérdezel, bár ha épp nem esik jól annyi, én nem erőltetném. Sose lennék versenyevő. De max. kicsit rosszabbul leszel, nem várnék több problémát egészséges ember esetében.


A hús és a banán egyébként nem valami kalóriadús. Én lényegesen töményebb ételeket szoktam enni, persze nem mindig. Na ott térfogatproblémám sokezer kcalnál sem lenne, viszont másfajta igen. Nem akárki tud betolni 5-6000 kcalt anélkül, hogy rosszul lenne, de rengeteg kis kalóriaigényű embernek megy. Nem lehet megmondani, mennyivel ártasz magadnak, mivel minden ember más.

2018. jan. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!