Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg olyan egészséges az...

Tényleg olyan egészséges az állati zsír?

Figyelt kérdés
Újabban nagy divat lett a szénhidrát csökkentett és zsírdús étrend mint pl a paleo vag inkább a ketogén diéta. Vagy ott van pl Schobert Norbi, ő is a zsíros disznóhúsokat ajánlja a szénhidrát helyett. De ebben az esetben, nem áll fenn a magas húgysav, koleszterin veszélye, illetve e köszvény kialakulása?
2018. febr. 4. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Igazából fogalmam nincs,szerintem attól függ épp mi a divat,érdekes hogy egyszer a zsír egészségtelen,máskor az olaj,vagy épp kókuszzsír stb..Az tuti hogy én régebben sz@rul lettem mikor olajban sült bundáskenyeret ettem,vagy sültkrumplit.Nálunk nincs olaj,nem is lesz,disznózsírral főzünk-sütünk, minden nap húsos kaja van,leginkább disznó,ritkán csirke,pulyka,marha.De minden saját vágás,boltból nem eszünk meg semmit,kenyeret is magunk sütjük.Imádom a magyar konyhát,imádok zabálni.Hogy mennyire egészséges nem tudom,és nem is foglalkozom vele,viszont lassan 40 vagyok,de orvosnál még soha nem voltam.
2018. febr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Enni én is szeretek, de úgy őszintén ki nem? De én megszállottja vagyok az egészséges táplálkozásnak, de tényleg honnan tudjam mi a jó ha egyszer a zsír a rossz, egyszer a szénhidrát, lehet kitalálják hogy a fehérje, aztán a végén minden rossz. Olyan az egész mint egy mókuskerék, és ennyi tanulmányozás után kezdek rajönni, hogy ez nagyrészt marketing és a legjobb a kiegyensúlyozott táplálkozás, szóval mindenből kell enni, a megfelelő mennyiségben.
2018. febr. 4. 19:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Látod, megmagyarázod te magad is. De ha a TV ből akarsz enni akkor egyszer így eszel, egyszer meg úgy. Ettől még maga az étel nem fog megváltozni.
2018. febr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Indulj ki abból hogy nagyszüleink,dédnagyszüleink idejében nem volt más csak szalonna,kolbász,disznósajt,disznóhúst,csirkét stb ettek csak,inni meg víz,tej,pálinka,bor..Mégis eléltek 70-80-90 éves korig.

Manapság az emberek nagy hányada mikrós félkész-kész ételeket,hamburgert,ki tudja miből készült felvágottakat,porból készíthető krumplipürét zabál kétpofára,aztán csodálkozik hogy 45-50 évesen leadja a kulcsot..

Az én szótáramban nem szerepel a diéta,dehát érdekes is lenne 1500 kisbálát feladogatni a pótkocsira egy joghurttal meg egy fél kiflivel a pocakomba..

2018. febr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az egészséges egy teljesen relatív fogalom, és én inkább úgy fogalmaznék, hogy kevésbé káros. Mert mindenből megárt a sok. :)


Minél egyszerűbben, és mértékletesen. Én erre esküszöm. A zsíroskenyér is lehet jobb valami máshoz viszonyítva. Vannak olyan napok, amikor a legjobb a semmi. Csak a napsütésben elkóborolni valamerre. Én így érzek, és érzem jól magam.

2018. febr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyik szélsőséges diétát sem tartom egészségesnek. Szerintem az arany középutat érdemes mindenből tartani, és mindenekelőtt sokat mozogni. A nagyszüleink étkezési szokásaihoz azért hozzá kell azt is venni, hogy többnyire rengeteget dolgoztak, ami sok aerob mozgást jelent, ami során képes a szervezet a zsírt felhasználni, tehát a szalonna segítette a fizikai kitartásukat ahelyett, hogy elfoglalta volna a helyét a hasfalon. :)

Emellett ami húst ettek, azt ők nevelték, tápot, gyógyszert, hormonokat nem is látott. Sajnos a bolti húsról ez már nem mondható el. Ugyanez vonatkozik a tejre, zöldségekre, gyümölcsökre. Több mozgás volt szükséges, de a táplálékellátás közel sem volt ilyen, mint most, amikor gyakorlatilag korlátlan mennyiségben férünk hozzá az ételhez, ami viszont sajnos többnyire rossz minőségű.


Én úgy gondolom, hogy húsokat, gabonákat mértékkel kell fogyasztani, a zsírbevitelt viszonylag alacsonyan tartani, és sok zöldséget, gyümölcsöt fogyasztani. Amiből csak lehet, érdemes házit szerezni. Emellett kulcsfontosságú a mozgás, hogy megfelelően működjön a test.

2018. febr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előző válaszokkal egyetértek. Még annyit tennék hozzá, hogy amióta lecseréltem az étolajat zsírra/kókuszzsírra és több húst, tojást, zöldséget és gyümölcsöt eszek (szemben a korábbi gabona- és tejtermékalapú táplálkozásommal), azóta csodajó lett a vérképem. A koleszterinem és a húgysavam is rendben van, eddig csak pozitív változásokat tapasztaltam (3 év alatt). Egy barátnőmnek pedig a paleótól elmúlt a reumája. De a paleóban igazából nem az a lényeg, hogy együnk sok húst és állati zsírt, hanem az, hogy együnk természetes ételeket és ne együnk bizonyos ételfajtákat (pl. cukrot, gabonát és tejtermékeket). Nem biztos, hogy most több zsiradékot eszem, mint korábban, csak másfajtát.
2018. febr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!