Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Koffein tabletta. Vélemények?

Koffein tabletta. Vélemények?

Figyelt kérdés
2010. jún. 6. 23:05
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%
szia! én nem rég kezdtem szedni. nálam bevált. nagyon fáradékony vagyok és keveset alszok este, úgyhogy szükségem volt rá az iskolában, és igen, jobban tudtam a tanárra összpontosítani, mivel, nem azzal kellet törődnöm, hogy hogyan tartsam ébren magam az óra végéig. ajánlon:)
2012. márc. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%

Szia!

vettem egy dobozzal én is(100db-os, darabonként 100mg koffein), abból néha az iskolában szedek be 1et, ha valami koncentrációt igénylő feladat kerül elém... Bulikban is néha szedem (alkohol nélkül), illetve ha valamilyen edzésre megyek, és a jobb teljesítmény érdekében! Nem mondom, hogy egészséges, valószínűsítem, hogy nem az! A kávé sem.. Manapság nem sok mindent tudok, ami egy csöppet sem ártana, és JÓ!:)

2012. ápr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Delavega ***** válasza:
100%
jaj gyerekek, menta tea! engem legalábbis két pohár tea elégjól felpörget... :D
2012. szept. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
86%
Nekem is kéne :)szakács vagyok
2015. nov. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Ugyanúgy hat mint a kávé, csak jóval erősebben, mert ez koncentráltabban tartalmazza a koffeint, mint a kávé.

Mindenben amiben koffein van, először látszólag "felfrissít" (tkp. csak pluszmunkára hajszolja(!!!) az agyat), de utána viszont kétszer-háromszor olyan fokú fáradtságot okoz, mint amilyet a koffein bevétele előtt éreztél.


Ha valóban fel akarsz frissülni és gyorsan kell, akkor fogyasszál nagy adag szacharózt (= kristálycukrot), amit a kristálycukor, és az édes tejcsokoládék tartalmaznak nagy mennyiségben. A helyes adagja ilyenkor 5-6 db kockacukor valamilyen italban feloldva (de nem koffeines kávéban!!!; koffeinmentes kávéban feloldhatod :) ), vagy 5-6 db édes tejcsokoládé kocka.

A cukor hatása: A kristálycukor (a szacharóz) a szervezetben a májban glükózzá alakul át minimális vegyi energia-átalakítási igény árán, és a kapott glükóz az agykéreg által egyetlenegy hasznosítható tápanyagforrás (az agy mindig glükózzal "üzemel", mást nem tud tápanyagként felhasználni; ezért a máj mindenféle ételből megpróbál számára valamennyi glükózt "konyhakészen" elkészíteni).

Ha ezt megkapja az agyunk, akkor nagyon rövid idő alatt felfrissül, és a félalvó állapotból is teljesen éberré változik át.

A kristálycukor (szacharóz) és a glükóz hatása hosszan tart, olyan hosszan, amilyen mennyiséggel feltöltöttük vele a szervezetünk glükóz-"raktárait". Olyan mint egy akkumulátor: feltöltjük glükózzal, és az agynak ez addig elég, amíg a szervezet mindet el nem fogyasztja (vigyázat: nemcsak az agy fogyaszt el glükózt!). Utána a kimerült esetben már nincsen tápanyaga(!!). Ezt meg kell előzni, úgy, hogy megfelelő időnként mindig együnk egy "kevéske" cukortartalmú ételt!


Gyakorlati felhasználás gyors felfrissítéshez (pl. autóban vezetéskor ránk törő hirtelen elálmosodáskor): Álljunk azonnal meg az álmosság legelső jeleire az autónkkal, és parkoljunk le valahol, ahol nem zavarjuk ezzel a forgalmat. Együnk 5-6 db kockacukrot, vagy 5-6 db édes tejcsokoládé kockát. Várjunk, míg megjön a hatása. Utána aludjunk el egy negyedórára, hogy a táplálék mellett valódi pihenéshez is hozzájusson az agyunk!! Ébredeés után nagyon kipihentnek fogjuk magunkat érezni. Ennek hatása az elfogyasztott cukormennyiségtől függően 30-60 percig tart majd ki a hatása. Arra elég tehát, hogy egy max. félórás út alatt hazaérhessünk vele. Utána alapos otthoni alvás, majd bőséges étkezés kell, hogy következzen!

2017. júl. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
A cukor gyorsan megdobja a vércukor szintjét, ami aztán hirtelen le is esik, ez pedig hirtelen kábasághoz, fáradtsághoz vezet...Saját tapasztalat alapján írom.
2018. febr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
84%
8 éves kérdés, de csak a kokain.
2018. jún. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Adderall
2020. ápr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!