Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan egyek többet? Ti mit...

Hogyan egyek többet? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Úgy érzem egész nap éhes vagyok, suliban nem elég az ebéd, és a büfés kaja, tehát suli után 1 órával már nyitogatom a hűtőt, de csomószor nem találok rendes kaját ami elég lenne, és vacsoráig éhezem.. Elég vékony is vagyok amúgy. Ti hogy oldanátok meg ezt? Hogyan növelhetem a táplálékbevitelem? hízni is szeretnék:D


17/F



2018. febr. 7. 16:56
 1/4 anonim válasza:
Egyél főtt ételt.
2018. febr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbálj lassú felszívódású ételeket enni. Ha a nap nagyrészében szénhidrátot eszel, péksütit, édességet, akkor hamar előtör az éhségérzet, mert nem laktatóak hosszútávon. Gyorsan megemelik a vércukorszinted, amely elég hamar visszaesik.

Próbálj laktató ételeket enni. Sok gyümit, zöldséget, Menj el vérvételre, lehet vitaminhiányod van.

2018. febr. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez többrétű probléma. Miért nem laksz jól a suliban és miért nem tudsz otthon enni. 17 éves vagy, miért nem tudsz valami rendes ételt venni, főzni vagy valami? Családi okok, "edd azt, ami van" mentalitás? Ha igen, részvétem :( Mégis mi van otthon?


Amit írtak, hogy a szénhidrát nehezen/röviden laktat (esetemben évtizedekig egyáltalán nem, sőt), az sok emberre igaz (érthető is a test működését elnézve, de nem mindenki működik így, az ember igen komplex rendszer, néha eszem megáll, milyen fura elvek mentén lakik jól valaki s milyen ellentétesen viselkedhetnek az emberek e szempontból).

Én a helyedben változtatnék az étrendemen, olyan ételt vinnék suliba, amivel rendesen jóllakom, jól érzem magam és érezhetően energiát ad.

De mivel vékony vagy, lehet, hogy egyszerűen kicsi a mennyiség.

2018. febr. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szénhidrátok lassú és gyors felszívódásúak is lehetnek, de van, akinek teljesen mindegy, mert mindkettő laktatja vagy egyik sem. De általában a gyorsak tovább laktatnak, mivel nem dobják meg az inzulinszintet olyan gyorsan.

De tapasztald ki, téged milyen szénhidrát s egyáltalán étel laktat. Bár hízási vágyakkal inkább örülj, hogy megéhezel s van lehetőséged többet enni.

2018. febr. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!