Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túl keveset eszek. Hogyan...

Túl keveset eszek. Hogyan egyek többet és jobb minőségűt?

Figyelt kérdés

Most döbbentem rá, hogy nagyon keveset eszem. A nyári súlyomhoz képest 5 kgot fogytam. Most

49kg vagyok. (nő vagyok)


Pár hete csak megkésve reggelizem, útközben péksütit.

Munka közben még megeszek 2-3 nagy pogácsát. Este pedig, mikor hazaértem vagy megeszek pl egy tál spagettit, vagy épp csak bekapok valamit.


Már próbálom rávenni magam arra hogy főtt ételt vigyek munkába de ez is max heti kétszer jött eddig össze.


Nagy probléma az is hogy tuszkolnám magamba a zöldségeket, gyümölcsöket, de nem kívánom, így csak heti kb 2 alkalommal eszek.


Bemegyek a boltba hogy vegyek vmi gyümölcsöt, és semmi mem tetszik meg. Ha megveszek egy nagy fürt szőlőt, aznap szemecskézek belőle, de másnapra már lassan csúnya, és dobhatom ki.


Tudtok valami jó gyümölcsturmix vahy hasonló receptet?

Laktózerzekeny vagyok.


2016. okt. 9. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen magas vagy a 49 kg-hoz?
2016. okt. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem 166.
2016. okt. 9. 19:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem kívánod a gyümölcsöt, egyél mást, pl. nasizz kesudiót vagy ilyesmit, de lágytojásokat is elég könnyű lenyomni, bár ez emberfüggő.

A gyümölcsturmixokat nem szoktam volt elbonyolítani, banán, más gyümölcs (alma, körte), esetleg pici dió, de az nem kell. Ha valaki akar, tehet bele kókusztejet is, én ilyet sem alkalmaztam. Finom volt s nem laktatott egy szikrát sem (van, aki éhes lesz a gyümölcstől, van, akit laktat. bármelyik hasznos lehet, kérdés, mi a cél, neked ugye a hízás).


A gyümölcs megromlásáról az jut eszembe, hogy milyen jó tud lenni a fagyasztott gyümölcs is. Nekem mindenesetre bejön. Nyilván nem akármelyikkel működik, de pl. a málna, meggy, cseresznye és banán szuper úgy. Szeretem a gyümölcsöt, de napi 1-2 dekánál több nehezen fér az étrendembe, viszont fagyasztotnál nem gond, hogy lassan eszem.

A banánt amúgyis ajánlom, egyrészt nem romlik meg másnapra, másrészt kalóriadús, harmadrészt szerintem túl könnyű megenni s igen finom, segíthet a kalóriabevitelben. A gyümölcsturmixon is sokat dob, édesítésre is remek, ha a többi gyümölcs savanyú (de én csokipudingba is teszem, sőt, kakaóval máris csokipudingot ad, semmi más nem kell hozzá, ha elég érett a banán).


Ha bírod a kicsit zsírosabb étkezést, akkor elég sok ételre lehet pluszban zsírt rakni. Salátára öntet, sült húshoz több zsiradék, szendvicsbe több vaj, sajt...

Persze kinek mi fekszik, van, aki könnyen visz be özön kalóriát szénhidrátokból is, de a zsírnál segít a nagy töménység (s hátráltathat az, hogy jobban laktat, bár hogy kit mi laktat, az nagyon változó).

2016. okt. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján nem derül ki, eszel-e elég fehérjét, főleg hús és tojás formájában. Ahogy elnéztem, rohansz napközben és vacak szénhidrátokkal tömöd magad. Ha gyümölcsöt nem is, hasznos zsiradékot (pl. kókuszzsír, olivaolaj, vaj, állati zsírok) és zöldséget is kellene napi szinten fogyasztanod. Ha veszel egy kilós vegyes mirelit zöldséget (érdemes variálni, ne mindig ugyanazt), este 15-20 perc alatt megpárolsz belőle egy rendes adagot, teszel rá 2 kanál zsírt/vajat és főzöl vagy sütsz mellé pár tojást, gyorsan megvan a laktató és tápláló vacsora. Ha ez neked még kevés, mehet mellé a spagetti, krumpli vagy kenyér is, de akkor már inkább rizs vagy más gluténmentes gabonák...

A reggeli rohanásra pedig nagyon jó a banán, 1-2 darabtól én elég jól tudok lakni (kb. akkora vagyok, mint te), de ha kevés, egyél meg hozzá egy marék diófélét.

Turmixot én ezekből szoktam csinálni: 2 dl kókusztej (adalékmentes), 1 érett banán, mellé savanyúbb gyümölcsök (málna, szeder, áfonya stb., lehet mirelit is), ha nem elég édes, egy kanál méz is mehet bele, és vízzel lehet még higítani, ha túl tömény. A gyerekeim imádják, ha csinálok egy kancsónyit, nekem alig marad :) Tehetsz bele egy kis fűszert is, fahéj, ánizs, kardamom, gyömbér...

2016. okt. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Téged nem puffaszt a banán? En emiatt csak munka után merem enni.

2016. okt. 10. 21:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem semmilyen gyümölcs nem puffaszt, zöldségekből is csak a hüvelyesek. Ha puffadsz tőle, próbáld meg, hogy natúr joghurttal, vagy savanyúbb gyümölccsel párosítod (egy étkezésen belül).
2016. okt. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia, Kivancsi lennek, hogy

miert van az, hogy zoldseget, gyumolcsot

probalsz Magadba gyomoszolni?


Kivancsi lennek, hogy

miert van az, hogy szenhidrat-tipusu

(peksuti, pogacsa, spagetti, zoldseg,

gyumolcs/banan) eteleket eszel?


Sajnos akar mennyire is akarsz,

SOHA se fogsz meghizni,

ha csaknem kizarolagosan szenhidratot eszel.


Sajnos SOHA se fogsz meghizni,

ha teljesen elhanyanyagolod a FEHERJEKET es a ZSIROKAT.


Legy szi NEZZ utana,

Te vsz. a BUZARA is erzekeny vagy,

ha elso sorban peksutit, pogacsat, spagettit eszel.


Legy szi NEZZ utana,

annak ami angolul kwashiorkor-kent ismeretes.

Ez egy sulyos taplalkozasi betegseg, amit az kap,

aki -- Hozzad hasonloan -- tobbnyire penz hianyaban,

elkeruli a (tobb penzbe kerulo) feherjeket, es alig eszik.

Vagy ha eszik, akkor szinte nulla taperteku

szenhidrat eteleket (pl. feher lisztbol keszult

peksutit, pogacsat es spagettit) eszik.


Gondold vegig!

Hany gram feherjet ettel tegnap? (Neked legalabb 49 g kellene)

Hany gram zsirt ettel tegnap? (minimum 30 g kellene, max 120 g)

Hany gram szenhidratot ettel tegnap? (arra nincs minimum)


Gondold vegig!

Miert eszel peksutit, pogacsat es spagettit,

amikor azok mindegyike feher,

azaz olcso, vacak lisztbol keszult?


AZ nem fog Teged taplalni!

2016. okt. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!