Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék kb 5-10 kilot...

Hogyan tudnék kb 5-10 kilot fogyni május/júniusig?

Figyelt kérdés

14 eves vagyok, kb 165 centi es 66 kg. Tavaly márciusban testzsirszazalekmeresnel suliban (netfitt) nagyon sok, 32%ot mutatott ki az a mérleg. Vegetáriánus vagyok, légyszi ne írjátok hogy hatdecsirkemellnelkulnemfogszelernisemmit. Keves zöldségfélét eszem sajnos, de gyümölcsbol annál tobbet, ezen dolgozom, próbálok tobbet enni.

Rendszeresen lovagolok, ezáltal a combom eleg eros, azonban a cardio jellegű mozgásokat nem eppen szivlelem, kapkodom a levegőt es borzasztóan megterhelve érzem a tudomet a kötelező tesi órai futasok kozben is. Emellett gyomorsav-tultengesem is van, igy cardio mozgás kozben, utan ezert sem érzem magam jol.

Nem erzem magam jol a bőrömben, az osztályokban lányok közül rajtam kivul mindenkinek szebb alakja van, mindenki vekony, en gének miatt sem vagyok az. Viszont a családom sok édességet eszik, eleg nehez nemet mondanom amikor majdnem minden nap csokikkal es agyoncukrozott, egészségtelen tortakkal, sutikkel kínálnak.

Esetleg tudtok javasolni viszonylag egyszeru es vegetarianus foeteleket, amik fogyashoz is jok lehetnek? (Snack-ekre es reggelire mindig vannak egészséges alternativaim de az ebéd mindig nehezebb, mert sokszor esznek a többiek vörös húsokat vagy tesztafeleket)

Illetve szerintetek milyen típusú mozgás a legjobb fogyashoz? Lehetőleg olyat, ami itthon is végezhető.



2018. febr. 12. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy folyamatos, de alacsony intenzitású mozgást találj magadnak, pl kocogás vagy gyors séta, esetleg ezeknek a kombinációja. A lovaglás nekem elég jó sportnak tűnik, bár még sosem próbáltam, csak lehet annyira élvezed, hogy nem veszed észre :)


Én 83 kiló voltam kb. 15 évesen a 170 centimhez. Amikor először kimentem futni a helyi pályára, egy 400 méteres kört se bírtam egyben, lihegtem, majd' meghaltam, semmi kedvem nem volt visszamenni. De visszamentem, türelmes voltam magammal, amikor kellett, sétáltam, többször megálltam, de próbáltam tolni a határaim. Már nem emlékszem, mennyi időbe telt, mire látszott az eredménye, de másfél év múlva már 7 km-t futottam megállás nélkül és 38-as ruhaméretem volt, kb. 15-20 kilót fogyhattam. Ja, és emellett ugyanúgy ettem, mint azelőtt, csak mértékkel, normál mennyiséget. Ez nekem így működött, de nem azt szeretném mondani vele, hogy neked is így fog, vagy így kell. A tanulság az, hogy légy magaddal türelmes és gyengéd, ha nem jó valami, ne erőltesd.


Kaja? Rengeteg fehérjeforrás van a húsokon kívül, abszolút lehet egészségesen enni és fogyni vegetáriánus étrend mellett is. Ha gondolod, egyeztess egy dietetikussal, hogy biztosan stimmeljen a mennyiség és a milyenség. De amit én tudok mondani (se orvos, se dietetikus nem vagyok!) az az, hogy gyümölcsöt egyél bátran, főleg reggel és délelőtt, mivel nagyon gyorsan kezd bomlani, így ha nehéz ételre "pakolod" a gyomrodban, nem olyan jó. Tehát ha jól esik, egyél sok gyümölcsöt reggelire, figyelj a vércukor szintedre persze. Figyelj a fehérjeforrásokra, de mivel nem tömegelni akarsz, ez nem annyira fontos, inkább az, hogy jó minőségű szénhidrátot egyél. Krumplit, édesburgonyát, teljes kiőrlésű dolgokat és persze annyi zöldséget, amennyi jól esik. Tojást, tofut, sajtot mértékkel, babokat. Rengeteg inspiráló recept van az interneten, de múltkor a Tescoban pont egy vega szakácskönyv akadt a kezembe. Főzelékek tükörtojással vagy húsmentes kolbival, fasírttal. Turmixok, smoothie-k (tökéletes reggeli). Banánkenyér, zabpalacsinta, lencse-bolognai, quinoa-saláta... Magvakkal megspékelheted az összes étkezésed, nasinak is tökéletesek. Humusz zöldségekkel (fúj) vagy pirítóson! Facebookon van egy Ezt ettem ma - Vegán csoport, ami tudom, hogy nem egyenlő a vegával, nagyon jó ötletek vannak benne.


Megsúgom, hogy én semmilyen zöldséget és gyümölcsöt nem eszek, a hagymán, fokhagymán, burgonyán és banán(kenyeren) kívül. És nagyban megnehezíti a dolgom, nem is örülök neki, nagyon szívesen ennék mindenféle kreatív ételt. Tehát ha te bírod, akkor hajrá, kóstolgasd, csináld meg finoman ami érdekel!


Remélem segítettem, sok sikert :)


BÁR hozzátenném, hogy a 66 kiló nekem nem hangzik soknak, főleg, hogy lovagolsz is. Én 66 kilósan bomba voltam és csak pár centivel vagyok magasabb nálad. Persze fontos a zsír-izom arány, meg, hogy jól érezd magad, de SEMMIKÉPP ne kezdj őrült diétázásba és edzésbe, kérlek. A mozgásban lelj örömöt, heti párszor elég, az eredmény JÖNNNI FOG. Az étkezés legyen izgalmas, tedd programmá a főzést, főzz előre magadnak több adag ételt, kísérletezz, tanulj.

2018. febr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia én 12.ben 68 kiló voltam 173cm-rel. Aztán lement 65-re.Most 60,8km voltam reggel.(sokat nasiztam tegnap) Nagyrészt a suli stressz miatt. Ja és minden nap csoki, gyros,unalom evés meg ilyenek. Elkezdtem az otthoni elipszistréneren futni (kocogás) 5percet. Először nehéz volt (mert nem voltam bemelegedve) 10perc után könnyebb lett. Amúgy kalóriát számláltam, evés előtt, közben mindig ittam ami amúgy telit, (és nem, nem higítja a gyomorsavat, ahhoz több kell). Elkezdtem sétálni 30/1 órát normál tempóban. Amúgy magától lement XD suli után. Viszont mostmár edzőterembe járok, mert 55-56 a cél fogyásnál +egy kis izom ami dob a súlyon. Sok Sikert!
2018. febr. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!