Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így le fogok tudni fogyni...

Így le fogok tudni fogyni május végéig- június elejéig?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, 174 cm, 60 kg. Olyan 7-10 kilót szeretnék leadni. Feszesedni is szeretnék, mert van valamennyi narancsbőröm.

Ugyanazokat enném amit eddig, csak kissebb mennyiségben, és a sok nasi helyett napi 1-2 kocka étcsokit ennék csak. Jelenleg úgy szoktam enni, hogy a suliban több részletben megeszem a szendvicsemet, aztán itthon ebédelek majd vacsorázok. Január lejee óta próbálok odafigyelni arra, hogy napi 2 l vizet igyak, mert előtte sok baj volt belőle, hogy maximum fél litert ittam. Ezek mellett futnék húsz percet, súlyzós gyakorlatokat csinálnék, és cardio edzést csinálnék (plusz a mindennapos tesi, ahol eléggé megdolgoztat minket a tanár). Szerintetek menne? Jó ez így? Tudtok nekem gyakorlatokat mondani, linkelni, amik hatásosak?



2014. jan. 26. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Méreteid alapján szerintem nem kéne fogynod, de ezt mindenki had döntse el maga.

2. Nasit mindenképpen elhagyni, egy minimális étcsoki beleférhet. Nem tudom hogy egyébként milyen a táplálkozásod.

3. A 20 perc futás kevés, a zsírégetés 30 perc után indul el.

2014. jan. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 VWXYZZS ***** válasza:
Egyértelműen így nem fogsz tudni lefogyni. Ha valami lemegy az is izomból fog. Google: Sárgakapszula. Olvasd el, csináld.
2014. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha fogyni akarsz, ahhoz elsősorban egy normális étrend kell. A vacak kaja vacak kaja marad ha több részletben eszed is meg.


Heti 2 kardió+3 súlyzós edzés. A 20 perc futás fölösleges.

2014. jan. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A nasik elhagyása mindenképp jó ötlet. A napi 20 perc futás valóban kevés bár attól függ hogy mennyit mozogsz általában. A minden napos testneveléshez is egy idő után hozzászokik a szervezeted szóval az mellé kéne valami edzés.

A súlyzós gyakorlatokkal az a baj hogy azzal izomtömeged építed így nem fogsz sokat veszteni a súlyodból bár vékonyabb leszel ez tény. Olvass utána nem akarok erről regényt írni.

Persze minimális izomzat, erőnlét jó ha megvan neked. Én javaslom azt hogy a kardió edzésre fektess nagyobb hangsúlyt, futás mellett szerintem bicajozz, ha van rá lehetőséged és az anyagiak is adottak akkor úszást is próbáld meg az mindent megmozgat.

Mellette javaslom a lépcsőzést is, meg ha úgy van menj el nagyobb sétákra akár barátokkal akár egyedül. Én régen hetente 3-4 alkalommal tettem nagyobb 60-80 perces sétákat, ha egyedül voltam vittem mp3 lejátszót beraktam pár zenét és azt hallgattam közbe. Nem tudom mennyi ideig csináltam bár sokáig az biztos és olyan 3-4 hónap alatt 10 kilót fogytam.

Ha szeretnél izmosodni is mellette javaslom hogy olvasd el a Fegyenc edzés könyvet és ha kedved van hozzá vágj bele. Persze vannak alap gyakorlatok amikkel kezdeni kell azok jól megmozgatják az embert ha rendesen csinálja, független attól hogy nevetségesek az első gyakorlatok benne, de egy olyan embernek akinek mozgáshiánya van annak tökéletes.


A kajára visszatérve nem kell lemondanod dolgokról mert fejlődőd szervezeted van és amúgy is minden fajta tápanyagara szüksége van a szervezetednek. A lényeg az hogy fektess nagyobb hangsúlyt a fehérjékre és a rostokra, a cukros zsíros ételeket minimalizáld amennyire csak lehetséges, de ne hagyd el teljesen! A sok zöldség, gyümölcs fogyasztása elengedhetetlen szóval arra is figyelj.

Ha régen kevés folyadékot ittál akkor igyál többet persze naponta apránként oszd be, 2-2,5 liter vizet nyugodtan megihatsz és lehetőleg ne a cukrozott üdítőket idd hanem ásványvizet, vagy teát cukor nélkül. Ha nagyon megkívánod a gyümi levet akkor rostos, gyümölcs tartalmút igyál inkább.

2014. jan. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!