Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegán életmóddal visszafordíth...

Vegán életmóddal visszafordítható a már fennálló Alzheimer kór?

Figyelt kérdés

Én egyedüli vegán vagyok a családba. Az apukámat alzheimer kórral diagnosztizálták, és szerintetek ha elkezdene növényi étrendre áttérni, akkor visszafordítható lenne ez a betegség?

Mert azt tudom, hogy a vaszkuláris demencia ahhoz vezethető vissza h az apró vérsejtek az agyban elzáródást okoznak, és nem kap elég oxigéndús vért, ezért gondoltam, hogy a növényi étrend segíthetne.



2018. febr. 12. 22:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
Ha ilyen egyszerü lenne, megszünne ez a betegség.
2018. febr. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Van hogy ilyen egyszerű.
2018. febr. 12. 23:11
 3/22 anonim ***** válasza:
12%

Nem. Egyáltalán nem.


Az Alzheimer-kót tüneteit elsősorban a magas glikémiás indexű ételek csökkentésével lehet enyhíteni.

Továbbá nagyon sokat segít az omega-3 bevitel is. Vagyis a sok halfogyasztás az ami segítene.

2018. febr. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
4%
hat akkor probaljatok ki aztan meglatod hogy a vegansag sem csodaszer 😂 ja es kepzeld te is ugyanugy kifogsz murdalni meg lehetsz alzheimeree csak mert vegan vagy..
2018. febr. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%

Eddigi tanulmányok alapján, a növényi étrendűek köreiben ritkábban fordul elő mint mindenevőknél, de arra nincs semmilyen legalábbis általam ismert tanulmány, hogy már betegekre milyen hatással van...

Találkoztam már rákossal, aki mindent kipróbállt, de meghalt...

De olyan tüdőrákossal (ex) akiről már minden orvos lemondott, a felesége már a temetést tervezte, a hozományéhes rokonság már dörzsölgette a tenyerét, és túlélte és felépült, ő a vegan kosztra és a testmozgásra fogja... én meg arra, hogy csodák vannak és kész...

Ha úgy gondolod, próbáljátok ki, nagyon nem ronthat a helyzeten, szar betegség, mi os átestünk rajta gyerekkoromban nagymamámmal.

2018. febr. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem ne kínozd ezzel apukádat, mert meggyógyítani úgysem tudod. Ha valamennyit segítene, csak azt érnéd el vele, hogy még tovább kitolod ennek a szörnyű betegségnek az idejét.Sajnos így is tarthat 8-10 évig, vagy tovább. Tudom, mert végigcsináltam....együtt érzek veled, mi is mindent megpróbáltunk, de hiába.
2018. febr. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
A megelőzésében tud segíteni a növényi étrend, a kezeléséről (még) nincsen ilyen kutatás.
2018. febr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
30%
Sőt, Kérdező, még a halál is visszafordítható vegán étrenddel :D
2018. febr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%
A vaszkuláris demencia és az alzheimer-kór az kétféle betegség. A vaszkuláris demencia hirtelen jelentkezik és gyorsabb leromlást okoz, az alzheimer-kór alattomosabb és lassúbb. Ne legyenek illuzióid. Az orvostudomány jelenlegi állása szerint egyikféle demencia sem gyógyitható, az alzheimer-kór sem forditható vissza. Semmivel. Sajnos. Ha eddig nem volt vegán apukád, akkor felesleges erre átállitani, csak hiányérzete lesz tőle és a zavartsága erősödhet. Szóval? nem forditható vissza, ne erőltesd. De ez akármelyik orvos, a háziorvos is megmondja neked. Készüljön föl a család, iszonyuan nagy erőpróba következik.
2018. febr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
65%
Mivel a megelőzésében bizonyítottan segít szerintem érdemes kipróbálni.
2018. febr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!