Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegan eletmoddal lehet fogyni?

Vegan eletmoddal lehet fogyni?

Figyelt kérdés
Mindig is kuzdottem a sulyommal es most talaltam ra a vegan eletmodra es nagyon megtetszett, gondoltam atvaltok ra. Meselne nekem errol valaki, aki vegan lett? (Persze nem csak sulyproblemak miatt hanem etikai szempontbol is megtetszett.)

2016. szept. 24. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
A vegan táplálkozás nem kimondottan fogyókúrás,főleg akkor nem ,ha ugyanúgy eszel szénhidrátot,ahogy előtte. Ráadásul nem a legegészségesebb.
2016. szept. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden étrenddel lehet fogyni kalóriadeficitben. A vegán étrend nem tűnik kimondottan fogyókúrát segítőnek, de mivel nagyon változó, hogy kinek mi segít ilyenkor, van, akinek fogyáskor is igen alkalmas.


Eddig mennyire alapoztál a növényekre s mennyit tudsz az egészről? Mert az erősebben korlátozó étrendeket nem célszerű odafigyelés és ismeretek nélkül csinálni, igaz, a mindenevést is bámulatosan el tudja rontani a többség.

De amúgyis sokaknak könnyebb a fokozatosság.


Személy szerint kb. sosem fogynék a tipikus vegán étrendekkel, csak a szénhidrátszegényekkel, mert engem a szénhidrát éhessé tesz. De van, aki sok gyümölccsel fogy a legkönnyebben, még ha általánosan az nem is látszik logikusnak. De igen különbözők vagyunk.

Kinek könnyebb, kinek nehezebb kalóriadeficitet elérni, s kinek mindegy, kinek nem, hogy az étrendje fogyáskor vegán-e.

2016. szept. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A fogyás egyik titka ne ma fehérje,sőt nem a zsír csökkentése,hanem a szénhidrátoké a testmozgás mellett. A energiát szénhidrátokból nyeri a szervezet. És van egy olyan képessége,hogy ha megvonják(csökkentik) a szénhidrát bevitelét,akkor a felhalmozott zsírt átalakítja szénhidráttá és ebből fedezi az energiaszükségletet. Így lehet megszabadulni koplalás nélkül és egészségesen a zsírpárnáktól. A gyümölcsök nem rosszak,de a legtöbb tele van szénhidráttal-cukorral, úgyhogy abból sem szabad sokat megenni, tehát nem érdemes gyümölcsökön alapuló fogyókúrás diétát tartani. Elsősorban sok zöldséget,sovány húst,halat kell enni, ezt pótolva teljes kiőrlésű pékáruval és gyümölccsel.
2016. szept. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Etikai okoból lettem vegán 5 éve, azóta nincs semmi baj a vérképemmel, nem vagyok beteges stb. Nem szedek semmilyen vitamint, étrend kiegészítőt. Egy fogyókúrás időszakom után lettem vegán, és tudtam tartani a súlyomat bármiféle erőlködés nélkül. Azóta komolyan veszem a sportot, így az egyetlen problémám mostanában az, hogy nincs időm eleget enni :D A szénhidrátok nem hízlalnak, ha valami, akkor a zsír az igen. Tök mindegy mit eszel, a lényeg, hogy kalória deficitben maradj, akkor fogyni fogsz. Persze ha teljes értékű növényi étrenddel fogysz, akkor sok vitamint is fogyasztassz, ami az egészséghez nélkülözhetetlen.
2016. szept. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vegán életmóddal is lehet hízni és fogyni is. Fogyáshoz a legutolsó lenne, amit kipróbálnék. Amúgy is tápanyagmegvonás kell a fogyáshoz, ilyenkor nem kockáztatnék még egy ilyen étrenddel, ahol könnyen össze lehet szedni valami hiánybetegséget, ha nem ért hozzá eléggé az ember. Ráadásul nehéz lehet a kalóriadeficit mellett elég fehérjét bevinni.
2016. szept. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
rendben, koszonom mindenkinek!
2016. okt. 2. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!