Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyit normális enni 13 évesen?

Mennyit normális enni 13 évesen?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet hogy kb. 3 évet küzdöttem ilyen étkezési zavaros problémákkal, aminek volt a hátterében önbizalomhiány, magyányosság stb... De elsősorban az motivált hogy a "vaggyon vékony" volt a szépségideálom, és mostis jó érzés ha valaki mondja, hogy milyen nagyon vékony vagyok. De mostmár eljutottam arra a szintre, hogy elfogadom magam, és ezt rögzíteni magamban hogy vékony vagyok.

Csak az a probléma, hogy a sok koplalás aztán zaba ezerrel után nemnagyon tudom, hol a középszint. Két kérdésem lenne:

Mennyit egészséges ennem??

És hogy hogy ítélitek 162cm-vel 45kg milyennek számít? Tényleg vékony vagy nem annyira??(mindenki mást mond)

Köszi a segítséget!!:)



2018. febr. 23. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
ha éhes vagy egyél, de ezt egy kutya is megérti, szóval neked agyi gondod van
2018. febr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A koplalás-habzsolás ördögi köréből ki kell kecmeregned, ez nem jó. Napi 3-szori étkezés már normális, de ha egyszerre nem eszel sokat, még jobb a napi ötszöri "kisevés". A testtömeg-indexedet pedig itt leellenőrízheted:

[link]

2018. febr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon vékony vagy! Az ideális = testmagasság - 100 - 10%, vagyis a te esetedben kb. 54 kg, de ha vékony akarsz lenni, 50 kg, szóval híznod kellene, persze egészséges módon. Szerintem a napi ötszöri étkezés az ideális, de a tízórai és az uzsonna mindig kis étkezés legyen, pl.gyümölcs, vagy egy joghurt. A reggeliben legyen fehérje és rost is. A vacsora legyen könnyű. Egészséges úgy lehetsz, ha sportolsz valamit, és az izmaidnak szüksége van a fehérjére! Remélem, tudtam segíteni!
2018. febr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2018. febr. 23. 20:15
 5/6 anonim ***** válasza:

A súlyod rendben lehet, persze többlet izom nem ártana, de hájban valószínűleg felesleges híznod (de nézz tükörbe, mérj testzsírt, az informatívabb, a számok keveset mondanak. de ilyen számokkal tuti vékony vagy).


Nem lehet megmondani, mennyit normális enni, általában ha nem hízol tőle, az nem túl sok (de van, aki rengetegtől sem hízik, azoknál ez nem egészen igaz). Nincs ember, aki megmondja, neked mennyi a sok...

2018. febr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
13 évesen nem csoda ha jó étvágyú vagy, hiszen még fejlődő a szervezeted. Gondolom nem egyedül eszel, van családi kontroll is. A baj akkor kezdődik (szerintem) amikor már lötyög rajtad a szalonna. Ettöl még messze vagy. Hogy ne "gebe" legyél inkább valami sporttal izmosítsd magad. Ez arra is jó megoldás, hogy az esetleg többlet kalóriákat ledolgozd
2018. márc. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!