Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire gáz, ha valaki...

Mennyire gáz, ha valaki szereti a "gagyi" vagy "mű" kajákat?

Figyelt kérdés
Itt csomószor olvasom, hogy fúj mirelit kaják, fúj gyorskaja, fúj milka csoki, fúj zacskós leves, fúj “poros” bolognai szósz stb., mert mennyivek jobb a természetes, a 100%-os, a házi készítésű, a bio, a minőségi stb. és nem normális, aki ilyen szemét kajákat eszik... Én nem azt mondom, hogy ezek egészségesek és tisztában is vagyok vele, hogy nem az, pláne, ha valaki állandóan ilyeneket eszik, de szerintem alkalmanként belefér. Ennek ellenére, ha valaki megemlíti, hogy szokott pl. zacskós levest enni, akkor úgy viselkednek vele, mintha ő adogatta volna a szögeket mikor Jézust keresztrefeszítették... Meg mindig jönnek azzal, hogy még pénz sem kell hozzá, mert annyival nem drágább és ez sem lehet kifogás stb.... És mi van akkor, ha valaki azért eszik ilyet, mert szereti? Én például tökre szeretem a felsoroltakat, pl. zacskós levesek, poros tészta szószok, parizer, néhány mirelit kaja (pl. a házi szilvás gombócot meg sem eszem, csak a “mű” fagyasztottat szeretem), mekis kaják stb....Emellett persze, főzök itthon is “normál kajákat” és általában azért ilyet eszem, mert azokat is szeretem, de valamikor kifejezetten ezeket a “mű” kajákat kívánom. Lehet, hogy igénytelen az ízlésem, de én ezt vállalom...
2018. febr. 24. 13:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%
Férjem például nem szereti a leveseket, kivéve a zacskós levest. Többnyire friss dolgokból főzünk, de az embernek nincs mindig kedve 100%os házi készítésű kajákkal vacakolni órákon át munka után. Por szósz, rá a víz, kifőzni a tésztát és az egész 10 perc alatt kész. Ugyanez friss alapanyagokból legalább 1-2 óra. Én páldául imádom a zacskós kínai leveseket. Nem azért eszem mert olcsó és gyors, hanem egyszerűen imádom az ízét.
2018. febr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
46%

kifejezetten a tartós kajákat sszeretem, egyrészt amit szeretek arról pontosan tudom milyen ízű lesz, másrészt utálom h a romlandó vackokat ki kell dobálni a hűtőből, a kaja az egy hónap múlva is kaja legyen

kár hogy kenyérből nem létezik tartós változat

2018. febr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%
imádom a mekit, a pizzát, a sült krumplit, a csokit, a fagyit, ha tehetném csak ilyeneken élnék... :( 33N
2018. febr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%

A Jézusos dumát tőlem loptad.


Amúgy nem tudom. Én a "poros, Maggi kockás" polcok előtt sok családanyát látok. Én nem tudok főzni, de ha lenne gyerekem, biztos érdekelne, mit eszik. Így hogy csak magamat etetem vele, nem zavar.


Meg azért nem mindenki van toppon egészséges étkezés témából. Az a baj, hogy ha beleásod magad, MINDENRŐL kiderül, hogy szar. Aztán nehéz logikusan gondolkodni. Például rossz a cukor. Igen, csak ezt úgy túltolták, hogy már akkor is sötét szemmel néznek, ha megeszek egy banánt. Egy banán a természetes cukrával pedig még mindig jobb, mint a sok hozzáadott cukros kaja.


De erről rengeteget lehet beszélni.

2018. febr. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A 14-esnek üzenem, hogy kb. 5 embert tudnék említeni az ismerőseim közül, akik szintén használják a “Jézusos dumát” (én speciel az egyiküktől tanultam el), úgyhogy szerintem nem kell attól tartanod, hogy valaki ellopja a szellemi terméked, mert ma már ez nem így működik...

2018. febr. 24. 16:30
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Én javarészt házi koszton élek és már ettem egy-egy előre elkészített szilvás gombócot, nudlit, zacskós levest, de annyira csapnivaló volt az izűk, hogy hagytam a fenébe. Nagyon mű ízűk van, inkább vacakolok a főzéssel, de nem ennék meg semmi pénzért még egyszer egy olyan kaját.


Van aki szereti, az egye, nem szólok bele senki életébe.

2018. febr. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
88%

Nekem nem baj, de az egészségednek igen.

Nem mondom, hogy abba halsz bele, hogy ha havi 1x megeszel egy zacskós levest, de ha heti-napi rendszerességgel ilyenek mennek, az azért elég sok.

2018. febr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
54%

Én kb. 30 éves koromig ettem ilyen műkajákat. Nem értettem, miért megy tönkre az egészségem, a fogaim, miért esik le állandóan a vércukrom, miért vagyok tele pattanásokkal, miért hízok lassan, de biztosan, és miért nem tudok teherbe esni.

Aztán elkezdett érdekelni a táplálkozás, a vitaminok, az egészséges életmód. Pár évvel később kiderült, hogy érzékeny vagyok a tejfehérjére és a gluténre, és ha a cukorbevitelemet nem kezdem el csökkenteni, pár év, és eljutok a cukorbetegségig (orvos mondta).

A fentiek miatt ma már nem eszem feldolgozott ételeket. Eleve nagyon nehéz cukor-, tej- és gluténmentes verziókat találni, ha mégis sikerül, akkor az is tele van olyan összetevőkkel, hogy elmegy a kedvem tőle. És érdekes, most 40 felett egészségesebb vagyok, mint huszonéves koromban. Sokat kell főznöm, ez igaz, de szerintem megéri, a családomnak is jót tett a váltás.

Persze néha én is eszem olyat, amit nem kellene, pl. nyáron néha fagyit, vagy félévente egy mekis menüt. A zacskós leves, bolti félkész- és készételek már nem vonzanak, sokkal finomabbat tudok főzni valódi alapanyagokból.

Ha valaki ilyeneket eszik, engem nem zavar, de nagyon egészségtelennek tartom a napi szintű fogyasztásukat. Mindenki úgy teszi tönkre az egészségét, ahogy jólesik.

2018. febr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

# 18 nem befolyásolja a műkaja ilyen szinten az egészséget, a fogakat se rontja jobban, miért is rontaná

én most 33 évesen egészségesebb vagyok mint 20onévesen, lassan de biztosan fogyok, nem fáradok ki olyan hamar stb

ehhez az kellett h szinte teljesen leszokjak a cigiről, többet mozogjak, picit kevesebben egyek, plusz több zöldséget egyek a szendvicshez

de pont ugyanakkora arányban eszek "műkaját" mint régen, ez semmit nem befolyásol, semmivel nem rosszabb mint a teljesen saját készítésű kaja

33F

2018. febr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!