Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » így mennyit fogyhatnék, és...

így mennyit fogyhatnék, és mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok, 170-175cm, 80-81kg (ez szerencsére annyira nem látszik)

Már őszi szünet óta edzem, minden nap, hétvége kivétel. Igazán csak február közepétől nézem, mert eddig nem ettem túl jól, illetve a mozgás sem volt az igazi. Enni reggelit nem szoktam, mert annyira nem vagyok éhes, egy ananászos fehérjeturmixot szoktam inni, valamikor növényi tejet. Ebédre rendelek, teletálas kaját, vagy norbisat (update) ez ugye mindig más. Ezt egyszerre nem szoktam megenni, mert túl sok. Elfelezem, a másik felét vacsira eszem meg, de ha valaki eleszi előlem (gyakori eset😂), vagy odaadom valakinek a családból, akkor legtöbbször valami fehérjedúsat eszem (tojásrántotta pirítóssal, bundáskenyér, stb) Mennyit tudnék így fogyni május-júniusig? (Azt észrevettem, hogy a hasamból illetve a lábaimból ment le, de még nem igazán elég:/ )



2018. febr. 26. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez így rettentő rossz. Legalább napi 6szor egyél! A norbit, teletálat felejtsd el, nem hallottad, hogy most foglaltak le náluk 5 tonna romlorr kaját? ....


Reggelire a tej se a legjobb, növényi se, nagyon megdobja a vércukrot, mivel gyorsan felszívódó ch. Egyél inkább teljes kiörlésű kenyeret fehérjével (sonka, tonhal, krémsajt, túró) és minél több zöldséggel. Tízóraizz, ebédre mehet szinte bármi, amit megkívánsz, vagy otthon főznek. Uzsira ehetsz gyümölcsöt, hogy legyen elég rostod. Vacsira hasonlóképpen, mint a reggeli, de a bundáskenyeret felejtsd el, az nem fehérje, hiába tojásos.

2018. febr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Keves es rossz. Egyel normalisan
2018. febr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ami azt illeti, nem kevés, naponta 5x eszem. igen kifelejtettem a reggeli-ebéd, illetve az ebéd-vacsora közti kajákat, de szoktam enni.
2018. febr. 26. 22:14
 4/9 A kérdező kommentje:
kedves első válaszoló, köszönöm, igyekszem betartani:)
2018. febr. 26. 22:16
 5/9 anonim válasza:
Es akkor kedves kerdezo azt megis miert nem irod le?!
2018. febr. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, azért nem írtam le, mert elfelejtettem, illetve az mindig változó.
2018. febr. 26. 22:23
 7/9 anonim válasza:
Igen, tokmindegy hogy 500 kaloria pluszba vagy minuszba FOGYOKURABA, 12 EVESEN.
2018. febr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mivel nincs mennyiség, úgyse tudjuk a kalóriát, emberek. Tojásrántotta pirítóssal, pl.... Nincs benne, hogy hány tojás és mekkora pirítós. A párom tegnap egy szelet kenyeret vitt munkába, negyedkilósat. Nem is volt nagy, mert minisütőben sült a cipó.


Az tökmindegy, napi hányszor eszel, kérdező (1 azért legyen meg és nőként jobb, ha több), az elosztást csináld, ahogy neked jó. Az összbevitel számít, illetve a kalóriaegyenleg.

De mivel nincs adat arról, hogy mennyit eszel és hogy mennyi energiát igényelsz, nem lehet tudni, hogy fogysz-e és milyen tempóban. Aktivitásról sincs semmi, csak az, hogy edzel. De hogy ez napi 200 vagy 1400 kcal... Passz.


Miért akar szinte minden fogyózó a jövőbe látni, nem értem. Tedd meg, amit tudsz és majd abbahagyod, ha eléred a célod. Illetve néha mérsz és ha rossz a tempó, változtatsz.

2018. febr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Muerte1980 válasza:

Az optimlis bevitt kaloria mennyiseg sok minden függvenye.

Ilyen fiatalon nem nagyon kellene dietazni, sok következmenye lehet meg egy felnött szervezetnel is. A drasztikus dietakba evente 1-2 nö hal bele evente Magyarorszagon es ennel joval többnek okoz sok esetben hormonalis problemakat.

Sokkal inkabba mozgasra, sportra kell helyezni a hangsülyt, a lehetösegektöl függöen. Persze optimalizalni lehet az etrendet, pl. kevesebb szenhidrat es cukor bevitelevel es több feherjevel, de egy 12 - evesnek meg azert mindenre szüksege van.

Erdemes lenne a szüleiddel ellatogatni egy dietetikushoz es elötte csinaltatni egy teljes labort, hogy minden rendben van - e.

2018. febr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!