Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnátok segíteni? Néhány...

_Kicsi_Vivus_ kérdése:

Tudnátok segíteni? Néhány egészségesnek mondható étrendet tudnátok mondani pár napra? (14/L)

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kicsit megnőni (Mivel 153cm vagyok) és úgy gondoltam hogy ehhez egészségesen kéne étkeznem és sportolnom kéne.

Eddig is normál kajákat ettem csak kíváncsi lennék hogy ti mit javasoltok hogy mit egyek, és mit mozogjak.



2018. febr. 26. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ettől nem fogsz...
2018. febr. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lány vagy, miért baj akkor ez a magasság? Ez genetika, sokat nem változtathatsz rajta ám. Mondjuk jóga, úszás, ami így eszembe jut, esetleg normális növényi alapú diéta. Persze a legtöbb háztartásban anyád csak vakarná a fejét, hogy mit főzzön szóval már az is fél siker ha nem csokin colán meg chipsen élsz.
2018. febr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Második, azért, mert pici. Én 163 vagyok és szeretnék nagyobb lenni, olykor eléggé hátrányos a dolog. Persze azért el lehet fogadni 153 centit is, de nem csodálom, ha valaki kevesli.


Nem ettől fogsz nőni, kérdező, hogy most étrendet változtatsz, viszont egy jó, hozzád illő, egészséges étrend az mindig jó, azt támogatom :)

Ezt meg kell találnod magadnak, nem mindenkinek tartható vagy kivitelezhető akármelyik, amúgy remek étrend...

Mozogj olyat, amit szeretsz, ha lehet. Én egész életemben gyalogoltam, túráztam, napi szinten órákat, ez volt az alap. Ma már nem tartom elégnek, erősíteni és ha egyszer képes leszek rá, kardiózni is kéne... De amit utálok, azt nem csinálom. Mások is lehetnek a céljaink. Az egyik ember izmokat akar, a másik fogyni, a harmadik egészséges lenni, a negyedik jól érezni magát, én mindet.


Étrend terén az látszik célszerűnek, hogy a gyengébb pontokat kiiktatod. A fokozatosság sokaknak jó, de mivel gondolom, otthon főznek rád, hirtelen egy durván más étrend amúgyis nehézségeket okozhatna. Ha tudsz is főzni, a suliból éhesen hazaesve nem érsz rá s egyes szülőkkel sem könnyű. Vagy ha menzás vagy, megint nem tudsz egy kötöttebb diétát tartani. De megteheted, hogy kevesebb édességet, rágcsát eszel, de még zöldséget is ehetsz nokedli helyett otthon vagy lekváros tészta helyett sütsz pár tojást. Ezek csak példák, azt sem tudom, mit eszel, mit szeretsz, hiába mondanám azt, ami nekem bejön, te más vagy, mást bírtál, másra van lehetőséged és mást szeretsz. Sőt, más laktat... Márpedig az egészséghez az is fontos, hogy ne hízzunk el, akármennyire is remek az étrendünk, az nem jó. Ha pedig növésben vagy vagy izmosodni akarsz és több kell, meg kell oldani a többletkalóriát, néha ez okoz gondot az embereknek s jó tudni, mi nem laktat annyira.

2018. febr. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt olvastam, hogy a túl alacsony fehérjebevitel miatt is megállhat a növés. Erre odafigyelhetnél, de ne ess túlzásba, elég, ha a testsúlyodnak megfelelő optimális mennyiséget elfogyasztod, annál sokkal több felesleges és nem is tesz jót. Én még a D és K vitaminokat és a kalciumot is fontosnak tartom, persze ezekből sem kell túllőni a célon.

Sajnos az is benne van a pakliban, hogy bármit csinálsz, akkor sem fogsz egy centit se nőni már. 14 éves kor után a lányok már nem igazán szoktak nőni, de ki tudja. Én se nőttem valami nagyra, régebben zavart, de mostanra már elfogadtam magam ilyennek, max. néha felveszek egy magassarkú cipőt :)

2018. febr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!