Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen ételeket hanyagoljak?

Milyen ételeket hanyagoljak?

Figyelt kérdés

Szeretnék egészségesen étkezni, de nem vagyok otthon a témában.

Tudom, hogy például a fehér kenyér, a péksütemény és a cukor nem valami egészséges.

Mi az, ami viszont tényleg egészséges? Mi az amit ki kellene hagynom az étkezésemből?


Illetve a kiegyensúlyozott étrendhez elengedhetetlen például a tészta. Mennyi tésztát, gyümölcsöt, zöldséget, húst, rizst, krumplit kellen ennem heti vagy havi szinten?


Köszönöm a hozzáértést. ;)


2018. febr. 27. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:

A tészta nálam az előnytelen ételek közé tartozik (6 éve nem ettem, max. elvétve rokonnál), persze van, akinek durván egészségtelen. Nyilván nem kell enni :)

SEMMI nincs, amit ne lehetne kihagyni, bár a zöldség elég közel áll ehhez.


Nem lehet megmondani, miből mennyit kell enned, nincs ilyen. Be kell vinned a szükséges tápanyagokat, de ha ezt nulla gabona, hüvelyes és krumpli mellett teszed, akkor ez a nulla mennyiség tökéletes. Ha hetente megeszel 2 kiló rizst és 1 kiló krumplit, az is lehet szuper.


A gyümölcs mindegy, napi 1-2 kiló és a semmi is rendben van...


Én a feldolgozott ételeket, ipari állati termékeket szeretem kihagyni, persze a tömény cukrokat is.

A kenyérnek számomra teljesen mindegy a színe, a tk-ban is ugyanaz van, plusz egy kis korpa, úgyhogy ha a fehér rossz, akkor a tk is az, ha pedig eszel gyümölcsöt, akkor igazán nem kerülöd a gyors cukrot, így azt sem mondhatod, hogy a felszívódás sebessége miatt kell a tk. A glutén sokaknak egészségtelen, illetve faktor betegségeknél, hiába nem allergiásak rá.

2018. febr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tészta pont mellőzhető, nagyrészt üres kalória, akárcsak a kenyér, a finomliszt, a fehér rizs és a krumpli. Persze ettől még eheted, ha akarod, van, hogy nehéz elkerülni, valaki pedig nem is szeretné.

Én azt ajánlom, hogy tervezz be a napi étrendedbe legalább egy tányér nyers és egy tányér főtt zöldséget, lehetőleg többfélét. Kell még valamilyen fehérje is - ezt beviheted húsból, sajtból, túróból, száraz hüvelyesekből (pl. bab, lencse), mogyoró- és diófélékből, tojásból, gabonafélékből, választhatsz (de érdemes utánanézned, mennyi a fehérjeszükségleted, és ehhez képest ezek az ételek mennyi fehérjét tartalmaznak).

A többi már opcionális, ehetsz gyümölcsöket, tejtermékeket, és egyebeket (pl. kakaó, apró magvak stb.), ha nincs velük gondod.

A hozzáadott cukrot érdemes kiiktatni, amennyire tudod. És minél kevesebb adalékanyagot tartalmazó bolti ételt eszel, annál jobb. Pl. bolti joghurt helyett vehetsz natúr joghurtot, amibe teszel feldarabolt gyümölcsöt, mazsolát, esetleg mézet.

Próbálj változatosan táplálkozni, és leginkább vizet igyál.

2018. febr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!