Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék fogyni, valaki írna...

Szeretnék fogyni, valaki írna egy étrendet, ami mozgás mellett segítene lefogyni? 101 kilórol indulok.22/F Abonett kenyérre gondoltam, hozzá mit tudnék enni? Meg saláta délre és joghurt estére.

Figyelt kérdés

2018. márc. 6. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

En 97-rol indulok, es 77 kg szeretnek lenni, tehat -20 kg a celom.


Reggeli: zabpehely mazsolaval tejjel

Ebed: rizs + valami (hus, hal, kolbasz)

Vacsi: salata


Ha idokozben megehezel egyel meg egy almat nyugodtan.


Ha ebed elott van idod elmenni sportolni akkor menj futni. Ha nincs akkor reggeli elott. Egy 20 perc futas + 30 perc seta eleg szerintem egy 100 kilos embernek.


Van aki tud fogyni sport nelkul is dietal (siman egyel kevesebbet mint eddig) de nekem sajnos az nem valik be, muszaj melle sportolnom.

2018. márc. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit írtál, az jó eséllyel koplalás, 2 napig sem fogod bírni. Nem éhezni kell, hanem kevés kalóriából sok hasznos tápanyagot bevinni.

Én alapnak tartanék 2-4 tojást, plusz 20 dkg húst/halat (nem felvágott/bolti fasírt/virsli és hasonlók). Hús helyett a változatosság kedvéért ehetsz néha kemény sajtot vagy túrót is. Így a szükséges fehérjebeviteled biztosan meglesz.

Nagyon hasznos még a zöldség is: ehetsz párolt zöldségeket, zöldséges leveseket, nyers zöldségeket, salátákat is, mindegyik jó, csak ne legyen nyakonöntve fél kiló majonézzel.

Ezek lennének az alap, amit kiegészíthetsz egyebekkel: jöhet az abonett, a joghurt, de akár egy kis friss gyümölcs, egy marék dió, rizs vagy egyéb szénhidrátosabb köretek, de ezek mennyiségével légy óvatos, és lehetőleg ne egyél semmit, amiben hozzáadott cukor van. Ha hiányzik az édesség, 1-2 kocka étcsoki is belefér.

A legjobb az az étrend, ami mellett egész nap van energiád és nem éhezel (max. az agyad kíván ezt-azt, de fizikailag nem vagy rosszul az éhségtől). Ezt neked kell magadnak kialakítani, figyelve, hogy mellette milyen ütemben tudsz fogyni. És persze nem árt egy kis mozgás vagy legalább napi séta.

2018. márc. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem az alap kalóriaszükséglete, ami a normál működésemhez kell több, mint amit te leírtál, pedig én nem vagyok egy vastag.

Pl. a mai 5x étkezést (vacsorát is) összeszámolva, egyelőre 1200 kcal-nál járok, ami még mindig kevés, mert majdnem 1400 az alapom, tehát még majd fogok nassolni valamit.


Nálam:

reggeli: zabpehely, vagy gabonapehely

tízórai: korpovit keksz, sajt, vagy puffasztott búza/rizs, vagy sonka stb.

ebéd: hús+saláta, vagy leves+kis süti

uzsonna: ugyanaz, mint a tízórai

vacsora: ma pl. fasírt fél adag főtt krumpival, de lehet akármi, a lényeg, hogy kis adagot szoktam enni.


És ilyen étkezés mellett szépen lassan eltűnt rólam a felesleg.

Most nem magamat akarom fényezni, csak rá akarok világítani, hogy amit te leírsz étrendet, mennyire nem jó. Az éhezés. Ha fogyni akarsz, ne éhezz, hanem válts életmódot.

(és azt is megsúgom, hogy úgy fogytam, hogy még Mekizés is volt közben, mert néha-néha belefét a napi étrendbe). :)

2018. márc. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valamit azért enned is kéne, az abonett, saláta, joghurt eléggé semmi. Bár jó az abonett is, mondjuk 10 dkg sajttal és 3 főtt tojással rajta, plusz egy halom zöldséggel... Bár nem tudom, neked mikor mekkora étkezésre van szükséged, az elosztás azért fontos lehet egyénszinten.

De az az alap, hogy vidd be a szükséges tápanyagokat, kicsit ez is egyéni, de mindenkinek kell egy kupac fehérje, némi zsír s persze elég kalória.

100 kilónál egész sokat kell enned, felesleges ilyen "idiótán fogyózó tinilány esete a 100 kcal alatti étkezésekkel" stílusban megnyilvánulni. Ha szereted a salátát, mehet délre, de ha 30-40 dkg zsíros húst eszel mellé, akkor is eléggé kalóriaszegény lesz, nehezen jön össze egy 3 étkezéses rendes nap így.


Millióféle étrend van, nem érsz sokat egy teljesen más típusúval, mint ami neked passzol s amit te élvezel. Azt sem tudom, szénhidrátszegényen vagy szénhidrátdúsan szeretsz enni, eszel-e húst, tojást, túrót, mennyire bírod a zsíros étkezést, mekkora a kalóriaigényen s a kívánt fogyási tempód, ésatöbbi. Mekkora reggelire van szükséged, éhes vagy-e, ha mondjuk csak joghurtot eszel vacsorára este 6-kor és 2-kor fekszel, tudsz-e főzni... Rengeteg fontos tényező van, ezt legjobb személyre szabni.


Ha egy fixebb étrend kell, nézz tipikus szálkásító étrendeket, sok oldalon vannak. Lehet, hogy neked az jó, nem mindenkinek az.

A kalóriamennyiséget akkor is magadnak kell belőni, persze, előre nem lehet jól megtippelni.

2018. márc. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor leírom az én fogyós étkezésemet is. Amit sajna ritkán tudok betartani, de vagy ez, vagy bukta az egész:

Ebédre néha leves, máskor csak néhány tojás, pl. rántottaként ezzel-azzal benne (rizs, krumpliliszt, zöldségek), utána egy szép adag szénhidrátszegény csokitorta (na jó, nem mindennap, de sokat javít az esélyeimen, mert különlegesen laktató s elégedetté tevő gasztronómiailag). Na ezzel úgy jóllakom, hogy szinte eszembe sincs enni egy napig. De ha 2 óra múlva van egy szolid, tojásos vacsora, az is OK. Jobban nem tudok széthúzni 1500 kcalt, igazából egy étkezésre sem valami sok.

De ez nyilván átkozottul rossz szálkásító étrend lenne sok más embernek. Ahogy nekem a zab vagy a reggeli tenné bizonyosan tönkre a fogyást.

2018. márc. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nemrég egy ismerősöm mondta, hogy általában az emberek azért túlsúlyosak, mert naponta 3x esznek, de akkor nagyon sokat. Viszont, ha naponta 5x eszel, de keveset, akkor jobb lesz az anyagcseréd, illetve elkezdesz fogyni. Ez igaz?
2018. márc. 7. 01:12
 7/7 anonim ***** válasza:

"az emberek azért túlsúlyosak, mert naponta 3x esznek, de akkor nagyon sokat."

Nem az a legfontosabb, hogy hányszor esznek, inkább az, hogy mit és mennyit, illetve ezzel szemben mennyi kalóriát használ el a szervezetük.

"Viszont, ha naponta 5x eszel, de keveset, akkor jobb lesz az anyagcseréd, illetve elkezdesz fogyni."

Ha naponta 3x vagy éppen 1x eszel, de összességében (napi szinten) kevesebbet, mint amennyit egész nap felhasználsz, illetve azt jobb minőségű, megfelelően összeállított ételekből, akkor is fogyhatsz. Ezt elérheted úgy is, hogy ugyanannyi kalóriát eszel, de elkezdesz keményen sportolni, így több kalóriát égetsz el, de lehet kombinálni is a kettőt: rendszeres sport + kevesebb kalória, vagy sport nélkül, csak jóval kevesebbet enni. A jó étrend abban segít, hogy ellásd magad a szükséges tápanyagokkal (pl. fehérje) és vitaminokkal, így a szervezeted jobb működését és a jobb anyagcserét támogatod. Így nem fogod a tápanyag- és energiahiány miatt rosszul érezni magad, el tudod végezni a napi feladataidat, és ideális esetben lesz kedved/energiád kicsit mozogni is.

Az, hogy hány étkezésre érdemes elosztani a napi kalóriabevitelt, elég vitatott. Vannak, akik szerint az a jó, ha sosem vagyunk nagyon éhesek, ezért gyakrabban kell enni. Vannak, akik szerint az a jó, ha két étkezés távolabb van egymástól, és minél több időt töltünk üres hassal (de nem éhezve). Próbáld ki, neked melyik válik be jobban.

2018. márc. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!