Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van itt valaki aki vérrel...

Van itt valaki aki vérrel táplálkozik? Mik a tapasztalaitok ezzel kapcsolatban? Privátban is írhattok.

Figyelt kérdés

2018. márc. 7. 08:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Egyáltalán honnan jött az a baromság hogy ezen élj?
2018. márc. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Akkor számoljunk kicsit. Az elemi vas 20-60 mg/testsúlykilogramm dózisban okoz mérgezést.

Tegyük fel, hogy a kérdező testsúlya 50 kg. A mérgező dózis az ő esetében minimum 1000 mg.

Megpróbáltam kikutatni, mennyi vas van az állati vérben, hát nem egyszerű. Egy helyen 160 mg/l, máshol 62 mg/100 g mennyiséget találtam. Az utóbbi, magasabb értékkel számolva 1000 mg beviteléhez kb. 1,6 kg vért kellene megenni. A másik érték alapján 6,25 litert.

A sertésvér fehérjetartalma 18-21% körül van, tehát 300-400 g vér már egész napra elegendő fehérjét biztosít. Tehát, ha a fenti adatok helytállóak, ilyen mennyiségben fogyasztva a vér nem okoz vasmérgezést, ennél többet pedig felesleges lenne enni, persze ha eszel mást is, mert ez még 400 kcal-t sem tesz ki.

Ettől függetlenül nem tartom jó ötletnek, hogy valaki ennyi vért egyen napi szinten. Már 100 gramm is az ajánlott napi vasmennyiség négyszeresét tartalmazza, tehát 4-5 naponta 100 g bőven elég, ha nincs más komoly vasforrás az étrendben.

2018. márc. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Na jó, még egy vámpírmániás bolond.. Mi a jó az egyoldalú táplálkozásban?
2018. márc. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen végre az érdemi hozzászólásokat! Ennek semmi köze a vámpírkodáshoz, valaki vegetáriánus, szerintem meg az egy nagy baromság és van aki a vér ízét szereti mint én. Nem vagyunk egyformák.
2018. márc. 8. 09:04
 15/17 anonim ***** válasza:
Hülye szegény, ne foglalkozzatok vele.
2018. márc. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én meg a dobos tortát szeretem, de nem zabálnám csak azt.
2018. márc. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A sült vért én is szeretem, de azért nem enném minden nap, és főleg nem csak azt...
2018. márc. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!