Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Amióta fogyózom, edzek, alig...

Amióta fogyózom, edzek, alig 2-3 naponta 1x megyek nagy WC-re, miért?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy nem ürítek sűrűn, és ha ürítek is, akkor is keveset ürítek.

Ilyen, kis húsgombóc méretűt és ennyi. Újabb 2-3napig nem ürítek.


Igen intenzíven edzek, elszánt vagyok, 3/1-es rendszerben edzek, illetve reggel, edzés előtt, kb. 400-600kcalnak megfelelő kaját eszek.


Saját rendszerem és hítem szerint pékáru(minden téren) és Chips telljesen kizárva az étkezésemből.


Minden ami hízlaló de főtt vagy sült étel azt megeszem, mert hitem szerint az edzés mértéke az étel mennyiségével kell arányosan lenni.

Tehát ehetek én 1db 50cm-es pizza szeletet is, de az volt a reggelim, utána 3-ig várni kell.


Nah mindegy.

A lényeg, most nem az étkezésen van, hanem a rejtély megfejtésén.


Miért állt le az anyagcserém?

Sajnos a zöld tea nem használ. Iszok minden reggel töményen 2dl-et.


Fogyással kapcsolatban viszont radikálisan gyorsan kezdtem el fogyni, hozzá kell tenni ez kemény edzések árán de Március 7.-e óda edzek, mai napig már kerek 5kg-ot leadtam és még nem. Telt el 1 hónap.

Ha gyorsabb és jobb lenne az anyagcserém akkor ez már lehetne akár 7kg is.


Köszönöm mindenki segítségét.



2018. márc. 25. 16:31
 1/4 Évikekakuke válasza:
Mert a szervezeted jobban hasznosítja a bevitt táplálékokat. Amikor kevesebbet mozgunk, nincs szüksége annyi táplálékra a szervezetnek, mint amennyit megeszünk.
2018. márc. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha leállt volna az anyagcseréd, nem ide írkálnál.
2018. márc. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem állt le sem az anyagcseréd, sem az emésztésed (a ritka ürítésnek semmi köze az anyagcsere sebességéhez, leállni pedig nyilván nem áll le, míg élsz). Ha más jelek nincsenek, én első körben arra gondolnék, igen jól hasznosul az anyag és kevés a salakanyag. Étrendfüggő is ez, persze. Amikor én 30 dkg ételt eszem egész nap, aminek a fele zsír, értelemszerűen más a helyzet a wc-n is, mint 2 kg zöldség s még egy kupac egyéb elfogyasztása után.

Mivel nálad nincs ilyen extrémitás, fura az ennyire ritka és kevés széklet, de ha tartósan sem érzel semmi problémát, akkor nem hinném, hogy gond van.

2018. márc. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A székletürítés feltételei: több folyadék (víz), több rost (alma, káposzta, bab, stb), kellően élénk perisztaltika (bélmozgás). Főleg azoknak lassú a bélmozgás akik ülőfoglalkozásúak. Ezt is lehet serkenteni a has símogatásával
2018. márc. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!