Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gluténmentes táplálkozás...

Gluténmentes táplálkozás pénztárcabarátan?

Figyelt kérdés

Gluténérzékenységem nemrégen derült ki, így meglehetős reform vár az étkezési szokásaimra. Neten bpngésztem, de egymásnak sokszor ellentmondó dolgokat látok.

Minden amit szerettem, tészték, kenyér stb.. lemondására kényszerülök. Ami lehet, az meg iszonyú drága az én jövedelmemhez, mint pl a gluténmentes készítmények és lisztek.

Van -e erre valami pénzügyileg is finanszírozható megoldás hosszú távon, de lehet örökre?



2018. márc. 31. 13:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Lisztekből tudsz sütni kenyeret és az olcsóbb, mintha készen veszed.


Rizs, krumpli, zödségek minde mehetnek


Nem kell tésztát kenyérrel kajálni, 1000 egészségesebb és értelmesebb étel létezik a világon.

2018. márc. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem az a lényeg, hogy tésztát kenyérrel eszek, hanem hogy mindent el kell felejtenem ami búzalisztet, rozslisztet tartalmaz, aminek sikértartalma van, mert allergiás immunreakcióm lesz. Tehát egy falatot sem ehetek, és sok készítmény tartalmaz ilyet. Még a felvágottal is, ahogy látom. Ehhez kértem tanácsot, hogy akkor mire figyeljek, mivel pótolhatom a kajákat, mert salátán nem tudok élni, tekintve, hogy fizikai testalkatom és egyéb dolgok erre alkalmatlanná tesznek.
2018. márc. 31. 13:12
 3/23 A kérdező kommentje:
Másrészről az, amit mwgengedhetek e allergia miatt, pénzügyileg, az meglehetősen egyoldalú táplálkozás lesz. :(
2018. márc. 31. 13:14
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
Ha jól tudom, a bizonyítottan gluténérzékenyek visszaigényelhetnek némi adót, nézz utána. Amúgy meg már rengeteg felvágott van, ami gluténmentes, pl. a Kométa termékek.
2018. márc. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
48%

Van egy oldal (megpróbálom megkeresni)

Amin kint vagy hogy mi valóban glutén mentes és mi nem.

Sajnos nagyon sok glutén "mentes" kajáról derült ki már hogy valójában nem az.

Ha te csinálod otthon a kenyeret , (kukorica lisztből) az tényleg sokkal olcsobb mint ha készen veszed.



U.i. nem tudom mondták-e neked, de a bolti ZÖLDalmát is kerüld, mert amivel kezelik az elvileg szintén tartalmazhat gluténz

2018. márc. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ha bizonyított a gluténérzékenységed, akkor jár valami támogatás. Nem?
2018. márc. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Esetleg recepteket kérhetek? Sajnos nem vagyok egy konyhaművész, bár neten néztem, de sok esetben a körülményeim és helyzetem nem teszi lehetővé, hogy , hogy gasztronómiai csodákat hozzak létre. A krumpli és rizs oké, de szerintem hamarosan olyan csömör lesz, hogy elmondani se tudom. Tejtermékek túró és sajt egyelőre okés.

Krónikus, gyötrő hasmenés hívta fel a figyelmét a háziorvosnak erre , ami beigazolódott. Elég bajos ez.

Tudom,sokan szenvednek ettől, remálem kapok tanácsot.

2018. márc. 31. 13:25
 8/23 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy most már a Mekiben is van glutén mentes kaja. Szóval azt is ehetsz néha :D
2018. márc. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nem ajánlottak eddig támogatást.
2018. márc. 31. 13:26
 10/23 A kérdező kommentje:
A zöldalmára sem hívták fel a figyelmem..
2018. márc. 31. 13:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!