Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 2 évig csak tápanyagban...

2 évig csak tápanyagban gazdag folyadék ivás, vélemény?

Figyelt kérdés

Szeretném a telljes szervezetemet kitisztítani a gyomrom feldolgozói munkáját megkönnyíteni, és egy sokkal eredményesebb életet kezdeni csak folyadékkal.


21 éves vagyok, eletmód váltás egészséges táplálkozásra nem akar menni, de kitaláltam mi van akkor ha csak folyadékot eszem/iszom?


Minden nap Turmix italokat/tejet/vizet és egyéb természetes innivalókat innék. (Ne Cappy és társai)


Mielőtt azt mondanátok: "ez egy beteg gondolat" gondoljátok át előbb.



A szervezetnek tápanyagra van szüksége, nem pedig rágnivalóra.

A gyomrunk nem 24órás üzemidőre van tervezve, ráadásul arra, hogy folyamatosan emésszen.


A gyomor feladata a bevitt tápanyag feldolgozáda.

Ez alatt azt értem hogy a tápanyagban való tartalom szétválasztása, nem pedig az emésztése.


Hús/sonka/tojás/gyümölcsök, mindent lehet turmixolni ha van hozzá gusztusod, bár nyílván nem mindent egyben.


Mi a véleményétek arról hogy a saját szervezeted munkája megkönnyítése érdekében csak folyadékot iszol aki lehet víz állagú de akár sűrűbb állagú is.


Köszönöm a válaszotokat.



2018. ápr. 11. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha sikerül is bevinned minden tápanyagot:

Ez azért nem működőképes, mert ha pl.: üres gyomorra egyszerre iszol 1 liter vizet, már érzed, hogy folyik benned fel-le a folyadék. Hamar megunod, zavar, hogy nem tudsz mit rágni, nem lesz változatos. Nagyon gyakran kell mosdót látogatnod, illetve a vesédnek sem tesz túl jót.

2018. ápr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"A szervezetnek tápanyagra van szüksége, nem pedig rágnivalóra."

- erről a fogorvosoknak nagyon más a véleménye. Ha nem használod a fogaidat, a rágóizmaidat - elsorvadnak az izmok és kipottyannak a fogacskáid. Rágógumi jó. A többi sem tűnik egy felnőttnek jónak, de nm tudom miért, csak úgy érzem.

2018. ápr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig ez egy abnormális (beteg) gondolat. Tudatlanságról tanúskodik.

Folyékony étrendnek hívják amit itt írsz. Vannak esetek akiknek indokolt, ők betegek -ilyen, olyan bajaik vannak. Az egészséges szervezetnek normális ételek kellenek, hogy a rágástól az emésztésig minden működés használva legyen.

Egészségesek a turmixok mi gyümölcsből szoktuk készíteni mézzel és citrommal. A napi egyet is meguntuk idővel. Az unokáim szeretik legjobban.

Lehet tartani lénapot gyümölcsnapot heti 1x érdemes is, főleg idősebb korban mikor már kopik a szervezetünk és szüksége van egy kis kíméletre.

Amit már fiatalon is jó figyelembe venni az a nyári kánikula. A nagy hőségben lehet értelme több gyümölcsturmixnak, de mindenképpen csak könnyen emészthető ételeket kell enni. Bátran mellőzhető a hús is, vagy csak 1-2 falat kell. A nagy hőség megterhelő a szervezetünknek, ha erre még jól tele esszük magunkat pörköltekkel, babbal, stb akkor fáradtnak nehéznek érezzük magunkat

2018. ápr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a gyomrodat kímélni akarod, egyél egészséges, adalékanyagoktól és hozzáadott cukortól mentes ételeket, 3 havonta tarts pár napos böjtöt, igyál minél tisztább vizet, esetleg próbáld ki az időszakos böjtöt. Ha nem eszel reggeltől estig, hanem csak egy pár órás időtartam alatt, vagy naponta háromszor, de az étkezések között semmit, a gyomrodnak nem kell annyit dolgoznia. Bár nem tudom, mi értelme van a gyomor kímélésének, ha nem vagy beteg. Az egészséges gyomornak semmi gondot nem okoz a darabos, rendesen megrágott étel feldolgozása, a fogaknak és az emésztésnek pedig kifejezetten jót is tesz a rágás (a nyál is segít az emésztésben, ha csak iszol, kevesebb termelődik). Cukrot tartalmazó "folyékony ételek", pl. gyümölcsturmixok vagy gyümölcslevek pedig nem jók azoknak, akiknek a vércukrával gond van (túl gyorsan szívódik fel belőlük a cukor).

A tojásturmix nagyon finom és sok hasznos tápanyag van benne, na de a hús, sonka turmixolva? =O

2018. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nemrég olvastam valahol, hogy az időskori vérzsír betegségek (koleszterin, triglicerin) okaként belejátszik a fiatalkori nem evés. A lipáze (zsírbontó) nevű enzim "leszokik" a munkáról és később már nem is termelődik belóle elegendő
2018. ápr. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!