Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hasznosak -e a táplálékkiegész...

Hasznosak -e a táplálékkiegészítők?

Figyelt kérdés
És ha igen/nem, akkor miért? Sportoló, és nem sportoló emberek szemszögére is kíváncsi vagyok, meg hogy úgy eleve, mit gondoltok az egész témáról. Ellene vagytok, véditek, stb.

2018. ápr. 15. 14:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Persze, hogy hasznos, ha nélkülük hiányjelenség alakulna ki...

Normál esetben különösebb káros hatása nincs (hacsak nem ész nélkül tolja az ember), amennyire tudom, viszont nem kockáztatunk, bevisszük, amit kell, így vagy úgy. Ezt nem olyan könnyű megcsinálni az étrendre figyelve, főleg bizonyos korlátozó esetekben nem (aztán hogy lesz-e bajunk attól, ha nem visszük be az ajánlásokat, az más kérdés, az ember sokat bír, de szeretnénk az optimálisat megadni neki)... Nyilván az étrendre alapozzunk, ne a kiegészítőkre, de azért jól jönnek s a gondolat is, hogy ha nem Cronometerezünk folyton, akkor is meglesz, ami kell.

S pl. nem poén minden reggel izomgörcsökre ébredni s várni, mikor megy rá a magnéziumhiány az idegekre... Az nálam egy kényes pont, nagyon nehezen viszek be ételből elég magnéziumot, ha keményen szálkásítok (igazából nem viszek be, pont. tudok rá étrendembe illő forrást, de azt nem szeretem. dolgozok rajta, de addig is néha szedek magnéziumot). C-vitamin terén is könnyen lehet gond, a D-vitamin is sokaknak gond, a vas is... S C-vitamin, mégis mit árt vele az ember, ha beviszi? Amíg nem adagolja extrém mennyiségben, esélytelen, hogy gondot okozzon, haszna bezzeg van.

2018. ápr. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!