Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megehetek mindennap (vagy...

Megehetek mindennap (vagy 3-4szer egy héten) 3 tojást? (főve, rántottának, stb)

Figyelt kérdés
Olyan sokféleképpen beszélnek a tojásról. Mennyi az a mennyiség, ami még nem ártalmas?

2018. ápr. 25. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:

A tojásból a kiscsirke és még a gyík is egészségesen kel ki!

Akkor az ember számára miért lenne egészségtelen? Csak a nagyüzemileg gyártott és csomagolt félkész és kész ételeket kell kerülni. Mert azok tele vannak tartósítószerekkel.

2018. ápr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

A BBC orvosi adásai, a napi 1 tojást tartják egészségesnek.

(Heti 7 db. de egyénenként ez természetesen változó lehet.)

2018. ápr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Az igaz, hogy van benne sok fehérje, meg minden jó, viszont q*rva sok koleszterin is és egyébb zsírok, úgyhogy nem olyan egészséges, mint azt sokan gondolják...
2018. ápr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2-es

Még szerencse, hogy nem 1,07 tojást, mert nagy pazarlás lenne. Jól kitalálta a természet: mindenféle súlyú embernek, mindenféle tyúktojásból pont 1,0000 a megfelelő mennyiség.

2018. ápr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Én évek óta heti 7x 2-3, néha több tojást eszem (ma éppen hatot sikerült). A koleszterinszintem tökéletes, ami nem csoda, mert az étrendi koleszterinnek minimális hatása van a vér koleszterinszintjére, mivel a szervezetünk is termel koleszterint, a szükséges mennyiségben. Ha többet eszel, kevesebbet kell termelni.
2018. ápr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én sok éve napi 4-8 tojást eszem (néha kevesebbet vagy többet, de ez elég tipikus szám), nekem tetszik, de egy ember alapján persze még nem lehet következtetni semmire. Olvasmányaim alapján ez jó, sok ember a többszörösével van el, valamit ennem kell s tojás nélkül bizonyára hiányjelenségeim lennének vagy túlpörögnék a nagy agyalásban (nagyon egészségtudatos vagyok s így is van pár kétes pont, de úgy tűnik, jó nekem a saját étrendem)... Nekem emiatt könnyű, talán olvass te is utána, illetve halgass a szervezeted jelzéseire, ha az neked megfelel és elég. Nehéz ilyen dolgokban kiigazodni, hisz ki ezt ír, ki azt, mindenről s annak az ellenkezőjéről is van cikk :(.


A tojás egy elég természetes táplálék, a koleszterin körüli tévhitek már sok-sok éve megdőltek... Erkölcsileg bele lehet kötni, persze, én kompromisszumként csak ismerőstől veszek tojást, az én lelkemnek ez egyelőre megfelel, bár azért bizonyos kis erővel kutatom a veganizmus lehetőségeit... Talán majd egyszer.


Alapvetően a kiegyensúlyozott étrend a jó, ezért is eszem ennyi tojást s nem kétszerannyit, a fehérjebevitelem másik fele növényből jön. Ez így jól hangzik, elég fura lenne, ha a sok hús vagy sajt OK lenne, pár tojás pedig káros... Abban pedig sosem fogok hinni, hogy az állati fehérjével gond lenne, sok okból tartom jónak a veganizmust, egészség miatt pont nem. De ezt, ugye, neked kell eldöntened...


Még ha egy ételből rossz is a sok (végülis mindenre van limit valamilyen szempontból), ez egyéni is. Van, aki megehet napi 12-20 tojást, nekem brutálisan egészségtelen lenne, mert roppant durva szintre kerülne a fehérje- és kalóriabevitelem. Vannak érzékenyebb emberek is, sokan a zsírt nem bírnák ekkora mennyiségben (a tojás elég zsíros cucc, a kalória kétharmada zsírból jön)... Más tápanyag is megszaladhat, míg a tojásban alig vagy nem levőket elhanyagolja az ember...

2018. ápr. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Én sok éve napi 4-8 tojást eszem"


Ezt majd mond el majd 20-30 év múlva is...

...ha még élsz.

2018. ápr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

tegnap 22:00

Oktatod a másikat, amikor még olvasni sem tudsz!

(Avagy értelmezni amit felolvastak neked.)

2018. ápr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Hát nem mondom, hogy okosabb lettem...
2018. ápr. 26. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!