Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 6 éves fiam nem hajlandó...

Katerina106 kérdése:

6 éves fiam nem hajlandó megenni a tojást. Sem rantottanak sem egészben főve. Sehogy. Csak bundaskenyernek. Évek óta ezzel harcolunk. Hogyan tudnam ravezetn? Nem erőltettem, egyszerűen, fúj és nem kell 😣

Figyelt kérdés

2017. aug. 26. 06:04
1 2
 1/14 anonim válasza:
88%

Fu en is utalom. Szagat se birom

Ne eroltetsd

2017. aug. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Ne is erőltesd, csak rosszabb lenne.A tojást, mint hozzávalót nyilván használod más ételekbe, amit észre sem vesz, így a rántotta, a főtt tojás nem okvetlenül szükséges

a táplálásában, hogy ezért érdemes lenne harcolnotok egymással.

Ahogy nő a gyerkőc, még sokszor fog meglepetés érni, hogy amit azt hittél, hogy szeret, elutasítja egyszerűen, hogy ő ezt nem szereti és kész.

Tapasztalatból írom.

2017. aug. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Miért kellene neki feltétlen tojást (is) ennie? Ha nem szereti, akkor minek kínzod ezzel?
2017. aug. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell azt ennie. Lehet, hogy csak ízlésbeli kérdés nála, de lehet, hogy a szervezete nem jól tolerálja. Én pl. a tejre fujjogtam mindig, s felnőttként kiderült, érzékeny is vagyok rá, pedig csak annyit tudtam mondani, hogy fujj, rossz ízű, meg büdös: néha így jelez a test.



Nem kell azt egyen, anélkül is lehet teljes értékűen táplálkozni.

2017. aug. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Neked nincs olyan, amit nem szeretsz???
2017. aug. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 nemcso ***** válasza:
82%
Ha nem szereti, nem kell erőltetni. Késöbb akár meg is szeretheti, ha meg nem, akkor meg úgy fog megöregedni. 😃
2017. aug. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%

Akkor ne egyen tojást, nem kötelező... Egyen mást.


Engem sem erőltetett soha senki, ráadásul én tojásrajongó vagyok s évek óta jobbára tojáson élek. DE volt 1-2 év a vega korszakomban, amikor büdösnek éreztem a tojást (van is szaga, az biztos, csak ez általában nem zavar, de néha nagyon), s akkor 1-2 évig nem ettem sem tojást, sem húst. Ezzel nincs gond, a többi étel is elég volt, igazából még vegánként is kizárólag a B12-t kell pótolni, ha odafigyelünk.


Rengeteg ember van, aki nem eszik tojást és köszöni, elvan. Miért ne lenne, ha kiegyensúlyozottan, jól táplálkozik?

2017. aug. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%
Minek erőlteted? Semmi szüksége arra a sok telített zsírra, koleszterinre az embernek ami a tojásban van egészéségügyi szempontból, főleg egy kisgyereknek meg mégannyira sem. Örülj neki, hogy nem eszi, csak jót tesz magának vele.
2017. aug. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

De erőlteted :) Merthogy folyton kínáltatod akkor is, mikor tudod, hogy nem szereti.


Hagyd békén vele.

2017. aug. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Jó az a bundáskenyérben is. Én is úgy szeretem a legjobban.


És mi van rakottkrumplival, abban sem eszi meg? Mert abban jól össze lehet nyomni villával, és összekeverni minden mással.


Palacsintában is van tojás, az is biztos megeszi, nem?

2017. aug. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!