Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szénhidrát bevitel? ❌

Szénhidrát bevitel? ❌

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Melyik órákba ne vigyünk be a szervezetbe már szénhidrátot? Azzal tisztában vagyok, hogy az esti órákban, de körülbelül a nap melyik órájáig vihetünk be szénhidrátot?


2018. ápr. 26. 17:15
1 2
 1/15 anonim válasza:
54%

Erre nincs kifejezetten szabály, akkor ehetsz szémhidrátot, amikor úgy akarod. Senki nem fog ott állni melletted 0/24-ben egy fegyverrel, hogy figyelje mikor és mennyi szénhidrátot viszel be a szervezetedbe. :D


De gondolom itt arra az opcióra gondolsz, ami meggátolha hogy a rosszkor fogyasztott szénhidrát miatt hízzunk :)

Azt mondják általában, hogy az este 6 után bevitt szénhidrát gondot okozhat, ha az ember diétázik, mert akkor már nem emésztheti meg úgy a szervezet, nem dolgozza fel teljesen.

Viszont ha figyelni szeretnél a szénhidrát beviteledre, akkor nem csak az esti órákat, hanem a napközben bevitt mennyiséget is érdemes figyelni.

2018. ápr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nincs időponthoz kötve. Napi szinten oszd el. Teljesen mindegy, az összbevitelt számold, ha fogyókúrázol. Amúgy mi ez a nagy fekete X? :)) Behajtani tilos tábla? Úgy értem, azt akartad jelezni, mikortól nem szabad? Jópofa.
2018. ápr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az ezzel foglalkozó szakértők aszonygyák, hogy max. 18 óráig.
2018. ápr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%

Teljesen mindegy, az összbevitel számít. Sokan csak este 6 után visznek be szénhidrátot és remekül fogynak s más bajuk sincs, nem ezen múlik...

Vagy egészség szempontjából érted? Amikor jólesik, erre sincs szabály. Ha én eszem, akkor szénhidrátot is eszem, mint minden ember, az evési óráimat pedig az egyéni dolgaim alapján határozom meg (amit persze egy szokatlan éhség felülírhat, jóban vagyok a szervezetemmel, nem kényszerítek rá semmit, ha kiabál, hogy az neki rossz).

Ha nem enném túl magam esti evéssel, lazán ennék későn is, engem nem zavar. Ha téged igen, akkor ne egyél este, az is OK.

2018. ápr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Dehogynem dolgozza fel a szervezet az esti szénhidrátot... Ha nem tenné, simán ehetnénk este, nem jelenne meg kalóriaként... A raktározás/felhasználást szokták mondani, de ott is az összbevitel számít, nekem aztán tökmindegy, hogy másnap használja-e fel a szervezetem vagy még éjjel 4-kor abból élek... Ha közben zsírraktárba kerül, az költség és többet fogyok...
2018. ápr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
16%

A szénhidrát a szervezet üzemanyaga.

Ebből kell állnia a napi bevitel 60-70%-ának egy normál energiaszinthez.


A fehérje az izomépítés elsődleges alppillére, a zsír elsődleges feladata az energiatárolás, majd azok mozgósítása. Napi bevitel 10-20% ajánlott.


Ha ezt az arányt eltolod, és csökkented a szénhidrátbevitelt, arra kényszeríted a testedet, hogy a felesleges zsírt és fehérjét szénhidráttá alakítsa, mert nem jut elég energiához. Egy 2000kcal-os átlagétrenden tehát napi 1200 kcal szénhidrát ajánlott, de az 1600 is rendben van még.


A zsírra, fehérjére alapozó étrendek (keto, paleo) az emberi test működését ignorálják és kifordítják: hosszútávon súlyos máj-és vesegondokhoz, szívproblémákhoz vezetnek és egyéb betegségek pl. köszvény is gyakoriak. Ennek oka, hogy a zsír és fehéjre glükózzá alakítása túl alacsony szénhidrátbevitel esetén nagyon megterhelő, káros folyamat a szervezet számára.


Teljesen mindegy, hogy az esti, reggeli vagy déli órájában viszed be, ez egy városi legenda, nettó hülyeség.

2018. ápr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Speciel én nem bírom a sok szénhidrátot, roppantul enervál és éhessé tesz, a zsír tesz energikussá. Ezt is jó úgy csinálni, ahogy az adott személynek jólesik :) A test ügyes, alapból a zsír és a cukor is kiváló energiaforrás a számára. Persze a fehérjét is tudja használni így, de annak más, fontosabb szerepe van és ne terheljük a vesénket túlzott fehérjebevitellel.

Úgyhogy a fehérjére van egy viszonylag kötött tól-ig érték, a zsírra csak minimum, a szénhidrátra pedig semmi (bár bizonyos szint alá úgyse tudunk menni vagy nem érdemes, hiába nem esszenciális tápanyag). Ezen belül végülis szabad a vásár, bár általában jó, ha kerüljük az egyszerre magas zsír- és szénhidrátbevitelt.


Bár ez nem tartozik szorosan a témához. Max. annyiban, hogy aki mindig szénhidrátosan eszik, az pl. 6 után csak úgy tudja alacsonyan tartani, ha akkor már nem eszik. Ami nyilván elég rossz ötlet egyesek számára. Ha valakinek későn kell enni, akkor későn eszik szénhidrátot, nincs ezzel a világon semmi baj.

2018. ápr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

Ezt azért még nem állom meg... A test glükózigénye tartós ketózisban kb. 50 gramm. Szóval olyan hatalmas átalakításra nincs szükség.

A paleo pedig nem szénhidrátszegény étrend, bár sokan úgy csinálják. Rengeteg szénhidrát bevihető benne, ha az embernek úgy tetszik. Zöldség, gyümölcs, keményítődús alapanyagok...

2018. ápr. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
16%

76%-os, ne írj már hülyeségeket, olyan, hogy a szénhidrát enervál nincs, mert a test alapvető biológiai funkciójával ellentétes.


Sok hülyeséget szoktál írni, de azért ekkora baromságot még tőled se láttam. Úgyhogy fejezzük is be.

2018. ápr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
42%

70%-os, szerintem meg te írsz sok butaságot, miközben fogadjunk, hogy az életben nem próbáltad még se a paleo, se a ketogén étrendet, de még csak nem is láttál olyat, aki igen. Fogalmad sincs róla, mennyire nehéz napi 100 gramm ch alá menni, ahhoz is már elég nagy odafigyelés kell, hát még 40 g alá. A paleósok viszont normál étrenddel simán bevisznek napi 200 grammot is, az meg már nem kevés, max. az átlagember 300-400 grammos napi beviteléhez képest. A testünk prímán megvan úgy is, ha a bevitt zsírból (is) nyer energiát, főleg, mivel a ch-ból/cukorból is először zsírt csinál. A fehérjét pedig sokféle dologra használja, főleg építésre, energia csak akkor lesz belőle, ha túl sokat ettél belőle.

Jó lenne, ha levennéd a szemellenződet, ne csak propagandafilmekből meg vegán fórumokról tájékozódj.

2018. ápr. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!