Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » KALÓRIAvsSZÉNHIDRÁT Kinek van...

KALÓRIAvsSZÉNHIDRÁT Kinek van igaza? Melyik a mérvadó? Melyik a célravezető?

Figyelt kérdés

Tehát: sok helyről hallom, hogy a kalória számlálása tudja igazán pórázon tartani a fogyást. Kalória deficit-->fogyás, többlet-->hízás.

Na de mások azt mondják, hogy a CH-t kell számolni, a kalóriát nem tudja elégetni az emberi test, mert nem éri el azt a hőmérsékletet, ahol "ég" a kalória.

Tehát melyik az igaz? Melyiket figyeljem, számoljam, hanyagoljam? Ti melyikre szavaztok?



2018. febr. 7. 18:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Kalória deficit-->fogyás, többlet-->hízás.


Persze az egészséges étrendhez ennyi nem elegendő.

2018. febr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
mind a kettot :)
2018. febr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Persze, egészséges ételekre gondoltam, nem gyorskaják, meg csak csoki, és ha úgy kalóriadeficit, az is egy siker nap. Hús, panír nélkül, gyümölcsök, zöldségek, tojás, tehát tápláló ételek. Na de ha nem számolom a kalóriát? Hanem csak a CH-t? Az is elég?

Amúgy köszi, egyes, ment a zöld.

2018. febr. 7. 19:50
 4/17 A kérdező kommentje:
Kettesnek is ment a zöld:D
2018. febr. 7. 19:50
 5/17 anonim ***** válasza:
27%

Csak a kalóriadeficit számít. Ha csak napi 20 deka kristálycukrot ennél, akkor is fogynál.


Viszont elég nagy kavarodás van nálad. Mi az, hogy a kalóriát nem tudja elégetni a szervezet mert nem elég meleg? A kalória egy mértékegység. Egy kcal egy kiló víz hőmérsékletét egy °C-kal emeli meg. Egy kcal megközelítőleg 4,2 Kj. Szóval ez az adott élelmiszer energiatartalma, amiből te mozogni fogsz,lélegezni,gondolkodni.

2018. febr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Ja, 1g zsír 9kcalt, a fehérje és a szénhidrát pedig 4-4kcalt tartalmaznak grammonként.
2018. febr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Attól, hogy korlátozod a szénhidrátot, még hízhatsz. Van ugye zsír is, meg fehérje.
2018. febr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%
Zsír és fehérje a barátunk. Szénhidrátból napi 60-80 g elég a fogyási szakaszban. 2 hónapig a kalóbázissal figyeltem az étrendet. És kardió, súlyzós edzés. Semmit, de semmit nem fogytam. Amint az update módszerrel vegyítettem, tehát a kalóriabázisban ajánlott napi 150g szénhidrátot levittem 80g -ra, mínusz 6 kiló egy hónap alatt. Kalória ugyanannyi.
2018. febr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
Nekem személy szerint a szénhidrát radikális csökkentése abban segített, hogy így nem érzek éhségérzetet, ami miatt kevesebbet eszem, azaz kevesebb kalóriát. Ha szénhidrátot eszek, teljesen mindegy, hogy mi az, az a vége, hogy megőrülök az éhségtől és emiatt előbb-utóbb össze-vissza zabálok mindent. Szóval én radikálisan csökkentettem a szénhidrátot. Amúgy a szénhidrát emeli a vércukorszintet, és ahogy fel-le megy a vércukrod, úgy leszel éhes.
2018. febr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

A kalória energia, s a testünk is követi az energiamegmaradás törvényét... Csak kalóriadeficitben fogyunk és csak kalóriatöbbletben hízunk, ezt nem lehet megkerülni.


A szénhidrátbevitel és a kalóriabevitel között persze van/lehet összefüggés, ha az utóbbit nem tartjuk fixen.


Én hiába számolom a szénhidrátot, mert 30 gramm alatt sem fogyok. Kalóriadeficitben igen, de akkor lehet a szénhidrát az egekben is, ha meg tudom csinálni (általában nem, de manapság érdekes módon még a szénhidrát is laktat, pedig évtizedekig nem tette, egyáltalán, sőt, csak éhesebb lettem tőle).


Viszont elhiszem annak a sok embernek, aki mondja, hogy nekik nem ugyanolyan a fogyás adott kalória s változó ch mellett. Bizonyára bekavar nekik a szénhidrát, befolyásolja az anyagcseréjüket vagy ilyesmi, mivel a kalóriadeficittel együtt mozog a fogyás, nem tud mást tenni.


Ez a nem ég el a kalória elég bután hangzik. AZÉRT van benne kalória, mert ki tudjuk nyerni az energiát (a kalóriatartalomnak fajfüggő is kell lennie, mert nekünk pl. a cellulóz energiamentes, a származása miatt a ragadozók közé tartozó pandának pedig a saját növényi étele extrém kalóriaszegény, mert pocsékul emészti, szerencsétlen állat).

Olyan nincs, hogy garantáltan nem hasznosul és van energiatartalma. Az eritrit pl. nem hasznosul, ennek megfelelően hiába csupa szénhidrát, energiatartalma közel nulla. Ha nem ad energiát, nincs benne energia...


Amúgy én mindent számolok, a kalóriát és a makrókat is. A ch-t igyekszem lent tartani, főleg egészség okán, de ha csak a fogyást nézem, csak a kalória számít nekem, ezt már tapasztaltam, miután az életmódváltásaim miatt képes voltam úgy emelni a ch-t, hogy nem emelkedett vele a zsír is. 2000 kcal több vagy kevesebb ch-val pont ugyanazt az épphogy stagnálást hozta. 1800 kcal sok ch-val fogyást. Nálam egyértelműen a kalória dönti el, hogy mi van.

Persze a kalóriaigény nem kontans, de a ch bevitelemnek úgy tűnik, nulla köze van ehhez.


Fogyni persze lehet mindennemű számolás nélkül is. Ha képes lennék elég kevésszer enni, automatikusan fogynék. A párom ugyanilyen. Jó, ha megtaláljuk a kalóriadeficithez vezető jó kis trükköket.

2018. febr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!