Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A kamilla teát csak külsőleg...

A kamilla teát csak külsőleg lehet alkalmazni, vagy napközben is lehet fogyasztani mindennapi teaként így étkezésekhez, csak úgy natúrba mézzel és édesítőszerrel?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 28. 22:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Belsőleg is lehet. De mindennapos fogyasztásra nem ajánlott mert tönkreteszi a bélbolyhokat. Sokaknak allergiát is okoz.
2018. ápr. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor mit lehet inni mindennap gyulladás ellen? Körömvirág tea? Menta tea (az arabok és Észak-afrikaiak mindennap isszák.)
2018. ápr. 29. 09:04
 3/13 A kérdező kommentje:
Galajfű (közönséges), Galagonya virágos hajtásvég és termés?
2018. ápr. 29. 09:06
 4/13 A kérdező kommentje:
Jelenleg Galagonya virágos hajtásvéget iszok minden nap olyan 5-6 bögrével (5-6gramm tea) édesítőszerrel és mézzel.
2018. ápr. 29. 09:08
 5/13 anonim ***** válasza:
Abból nem szabad olyan sokat inni, legfeljebb napi 1-2 csészével, azt is kúraszerűen, néha szünetet hagyva, ráadásul nem is gyulladásra van.
2018. ápr. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen gyulladásod van?

Galagonya pl.ha alacsony a vérnyomása valakinek nem jó. De ekkora mennyiségben max csipkebogyót igyál vagy gyümölcsteát mert semmi nem jó 5-6 csészével. Orvosságból is megárt a sok és méreggé változik. Torokgyulladásra pl. Jó a fekete bodza gyömbérrel. 2csészevel naponta. Nem 6al! De honnan tudjuk milyen gyulladásod van ha nem írod le?

2018. ápr. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nincs gyulladásom, csak nem akarom, hogy legyen. Tehát megelőzésből innék valamit (üdítő italként is)
2018. ápr. 29. 14:27
 8/13 A kérdező kommentje:
Onnan gondoltam, hogy lehet napi 5-6 bögrével, mivel a zöld teát is lehet inni 5-6bögrével, vagy akár még többet is. (Távol-keleten eléggé gyakran isszák.), és hasonló vegyületek vannak benne, mint a zöld teában azért gondoltam hogy iszogatom (de iszok még kávét is napi 3-4 csészével)
2018. ápr. 29. 14:31
 9/13 A kérdező kommentje:
A citromfüvet lehet inni, ugye? (Volt időszak amikor arra izgultam rá nagyon. És abból ittal napi 4-5 bögrét)
2018. ápr. 29. 14:33
 10/13 A kérdező kommentje:
Mostanság még a galagonya mellett esténként máriatövis termés teát szoktam inni. Az jó ugye? (Abból napi 1 bögre este)
2018. ápr. 29. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!