Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit kell enni edzés előtt,...

Mit kell enni edzés előtt, után? Közbe lehet? Ha igen, akkor mit?

Figyelt kérdés

2018. máj. 1. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy mit sportolsz és attól is, hogy mennyire intezíven.

Általában elmondható, hogy edzést kezdeni tele gyomorral nem okos dolog. Előtte olyat egyél és annyit ami nem csökkenti a teljesítményedet. Edzés előtt kb. 2 órával már semmit ne egyél. Közbe én inkább csak vizet innék, vagy citromos mézes teát. Edzés után rögtön belakni szintén nem szerencsés. Érdemes várni 1-2 órát míg a felfokozott állapot lecseng. Egyes vélemények szerint ugyanis közvetlen edzés után hajlamosak vagyunk többet enni mint amit kellene és ez elhízáshoz vezethet

2018. máj. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A§Vi válasza:
73%
Az előzöhöz még annyit tennék hozza hogy rendes ételt enni tényleg nem ajánlott közvetlenül előtte-utánna, viszont pl kicsi csokit,szőlőcukrot,müzli szeletet lehet enni
2018. máj. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
En evés után 1-1,5 órával, amikor már úgy érzem, hogy nem fogom kihanyni, akkor szoktam :D előtte én ilyeneket szoktam, hogy egy banán, alma, müzliszelet, igazából bármilyen gyümölcs, csak ne nagyon sokat, de csinalhatsz turmixot is pl. fehérje porral. Én utána nem szoktam kifejezetten enni, hanem megvárom a kövi étkezést. Edzés után én nem is vagyok éhes meg kb egy óráig, még akkor sem, ha előtte az voltam. Szóval annyit várok kb. Én mindig vizet iszom közben, de lehet bármilyen teát, vagy sportitalt, csak ne legyen benne cukor.
2018. máj. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!