Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segitsen valaki, most mit...

Segitsen valaki, most mit csinaljak? Mar fogalmam sincs hogy kell enni egyedul vagyok? :' (

Figyelt kérdés
17 eves lany vagyok. Az elobb, kb par perce ettem meg egy 400 gramos nutella negy otodet kb :'( ezel eddig nem lenne gond de nem ez az elso eset, hogy ezt csinalom. Ma mar tul ettem a kaloria limitet, vagy 4000-nel jarhatok, vagyis akorul :'( mar annyira elegem van. Meg akartam hanytatni magam, de nem sikerult.Minden nap evesbe fojtom a banatom. Ha szomoru vagyok eszem, eszem, es eszem. Folyton csak eszem. Ha stresszes vagyok, ideges, akkor is eszem. Ha nem eszem, felek, hogy valami bajom lesz. Titokban is eszem, legfokeppen csokit. Kerlek segitsetek mit csinaljak mar nem birom. Nem tudom hogyan kell normalisan enni. Neha nem eszem, egyaltalan. Akkor erzem, hogy leesik a vercukrom, szedulok faj a fejem, es nem zavarna de akkor rettegek, hogy ha igy nem eszem tovabb, nem lesz energiam, es egy ido utan olyan leszek mint azok a nagyon sulyos allapotu anorexiasok akiknek leallnak a szerveik. De nem tudom hogy mar mit csinaljak nekem mostmar a kaja korul forog az eletem nincs otletem valaki tud segiteni? :(((((

2018. máj. 3. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha most etted meg a 4/5-ét, akkor tutira van elég energiád. Szóval irány kifelé a szabadba és gyalogolj nagyot, vagy fuss, vagy felváltva- mindegy a lényeg, hogy kitisztítsd a gondolataidat. Haza érsz és majd rájössz, hogy nem dőlt össze a világ!
2018. máj. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A mozgást én is támogatom, az ember kedvét és energiaszintjét is meg tudja növelni..Egy csomó nutella engem enerválna, de a mozgás jót tesz, könnyebben elhasználódik a fölös energia, ami nemcsak a testsúly miatt jó, hanem érzésre is. A sok cukor is gyorsabban eltűnik meg minden.

Jobb lenne, ha szomorúságra zenét hallgatnál vagy sétálnál egyet, az evés nem erre van. Az OK, ha élvezed az evést, de ha nincs szükséged ételre s úgy eszel rendszeresen sokat, az kontraproduktív.


El kéne határoznod magad (motivációd van, nem akarod tönkrevágni az egészségedet, ez jó, sok embernek nem jut ez eszébe több évtizedes pocsék táplálkozás mellett sem), fogni valami nagyvonalakban OK étrendet és nem elszállni ilyen butaságokkal.


Tudom, milyen szinte kontrolltalanul enni (én mindig tudatosan csinálom, csak éppen nem érdekel olyankor szinte semmi. életmódváltás után azért nem eszem akármit, én inkább csak a mennyiséggel szállok el, de az se jó), de egy jó étrend még abban is segíthet, hogy szinte semmi önuralom ne kelljen. Legalábbis sokunknál ez van, egy jó étrenden nem akarsz betolni egy halom cukros valamit, nem vagy éhes, ha már eleget ettél, sőt, jóllakott és elégedett vagy táplálék terén.


Az amúgy rossz jel, ha leesik a vércukrod, ha nem eszel, normális szervezetnek ezt meg kéne akadályoznia, de ki mire érzékeny s mit szokott meg. Főleg ha néha iszonyú sokat eszel, majd utána semmit, az sokkolóbb a testnek, mintha kiegyensúlyozottabb esetben dobsz be böjtnapokat, gondolom.


Edd tele magad jó, laktató ételekkel, utána kisebb az esély, hogy annyi nutellát eszel... Ha én édességgel vagy kenyérrel kezdeném az ebédet, annak se lenne jó vége, ha épp fegyelmezetlenebb vagyok (márpedig én és a fegyelem alapból sem vagyunk barátok), de csuda tudja, egy halom laktató étellel jóllakva már nem kell felennem a tepsi sütit, elég 1-2 darab is.

Sok ilyen kis trükk vagy megfigyelés van, biztosan megtalálod, neked mi segít, ha az akaraterőd nem elég nagy e téren.

2018. máj. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ritkán nem baj, ha nem tudod megállni és eszel egy tábla csokit vagy kis nutellát, persze itt is érdemes azért limitet tartani... Azt javaslom neked, hogy olvass utána az egészséges táplálkozás témájának. Nem kell tullihegni a dolgot, én úgy gondolom, hogy olyan 60-80 százalékban ha az ember egészségesen táplálkozik, az teljesen rendben van, hiszen ki bírná egy olyan diétát tartani, ami annyira szigorú, hogy egy szelet csokit sem enged. Táplálkozz többnyire egészségesen, és néha engedj a csábításnak, egyél egy fagyit, sütit, csokit, chipset bűntudat nélkül. Egyél sok gyumolcsot, zöldséget, teljes kiőrlésű pekarukat, valts a sütéshez, főzéshez olivaolajra, vagy kokuszolajra. A porciok egy étkezésnél: egy tenyérnyi feherje, egy tenyérnyi szenhidrat, és két tenyérnyi zöldségféle. Igyál napi 2,5-3 liter vizet! Napi 3szor nagy étkezés (reggeli, ebéd, vacsora) illetve tízórai, uzsira egy kis gyümölcs vagy valami kis harapni való. És ne aggódj, nem fogsz ehenhalni, ha nem eszel egy napig... Az emberi szervezet 40 napig bírja koplalással. Azok az anorexiások, akik meghalnak a sovanysag miatt, nagyon nagyon nagyon keveset ettek, nagyon hosszú időn keresztül... Koplalni semmi értelme. Csak kiehezel, farkaséhes leszel, es felzabalod a fél hűtőt. Illetve ha koplalsz pár napig, és látod, H "fogytal" az nem igazi fogyás, csak vizet veszít a szervezeted. Illetve a koplalassal leadott kilók hipp.hopp visszajönnek. Ne koplalj, csak rosszat teszel a szervezetednek. Amúgy nekem nagyon úgy tűnik, hogy nincsen egészséges kapcsolatod az evéssel. Ha iskolás vagy, akkor azt javaslom, látogass el pl az iskola pszichológushoz, és beszélgess el vele erről a témáról. Illetve, fektesd valami másba az energiad, mint az evesrol való stresszelésbe, pl sportolj, olvass, keress valami hobbit, stb.
2018. máj. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom ezt a sokk tanacsot es nagyon igyekezni fogok megfogadni. Nagyon felek az emberek koze menni, es felek toluk, de azon gondolkodtam, hogy valami sportegyesuletbe kene csatlakoznom. Az lefoglalana a gondolataimat. Meg azt vettem eszre, hogy legfokeppen itthon erzem azta kenyszert hogy menjek es ragjak valamit. Feszelyezve erzem magam itthon anyukam es testverem tarsasagaban. Nyomaszto. Es olyankor is az eveshez fordulok. Meg egyszer nagyon koszonom. <3 Szanalom amit muvelek.
2018. máj. 3. 19:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó ötlet!! :) Mindenképpen járj el sportolni. Jarhatsz kondiba is, szerintem az is tök motiváló szerintem, én általában kardiozok ott :? De most, hogy jó idő van, elmegyek futni a szabadba, kérve kint szoktam tornázni is. Ha van ismerősöd, akivel még tudod beszélni, hogy együtt jarjatok futni, az motivál is pluszban, és ha ketten mentek nem is unalmas :) meg jobban motiválva vagy, hogy meg van beszélve, akkor menni kell. Járj el többet otthonrol, szervezz sok programot a barátaiddal, járj könyvtárba, szabadba,.a parkba, Margit szigetre, stb :)
2018. máj. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Margit szigetre :) koszonom, utolso kedves valaszolo. Az jo lenne, ha letudnam foglalani a gondolagaimat
2018. máj. 3. 22:38
 7/8 anonim ***** válasza:

A cukros ételek ilyenek, velem is előfordult régebben, hogy nem tudtam leállni, amíg nem faltam fel egy halom sütit vagy egy egész tábla csokit. Általában akkor történt ilyen, ha fáradt voltam, vagy ideges. Tudom magamról, hogy jobb, ha bele sem kezdek, így egyszerűen nem tartok otthon olyan nasikat, amikkel ilyen gondom van. Boltba lehetőleg nem éhesen, idegesen vagy fáradtan megyek, így ott jól működik az önfegyelmem, és nem veszek édességeket (kivéve a 70-85%-os étcsokit, de abból általában beérem 1-2 kockával).

Ha gyakran leesik a vércukrod, akkor különösen vigyáznod kellene a finomított szénhidrátokkal (cukor, liszt), mert azok hirtelen emelik a vércukorszintet, ami aztán nem sokkal később lezuhan, és jön a rosszullét, amire megint cukrot kell enni. Nekem is volt ilyen gondom, de amióta szinte semmi cukrot nem fogyasztok (még 100%-os gyümölcslevet se), azóta nem voltam rosszul, és ritkábban is leszek éhes.

2018. máj. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nutellából én is meg tudok enni egy üveggel lazán :D


De NE hánytasd meg magad, a bulimia már nem játék és abba belekerülni ördögi kör és pokol :(

2018. máj. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!