Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért viselkednek velem...

Miért viselkednek velem másképp mert Glutén érzékeny vagyok? 12/L

Figyelt kérdés
6 éves koromban az orvos azt mondta, hogy kórházba kell vinni megvizsgálni, mert fel voltam puffadva nagyon. Megvizsgáltak és kiderült, hogy nagy a baj. Több mint 2 év kellett, hogy a gyomrom rendbe jöjjön. Azóta 6 év telt el és elfogadtam, hogy máshogy kell étkeznem mint a többieknek, de egy éve mikor kezdődtek a problémák az evésemmel (A.N) azóta nagyon rosszul viselem. Bánt, hogy állandóan megbámulják amikor eszem, meg mondják, hogy ,,ja neked ez nem lehet" és az nagyon bánt amikor kimondják hogy ,,nem lehet". Meg már egy ideje nem merek bent ebédelni a suliban mert az idősebbek mindig körém ültek és a fejemhez vágták, hogy nekem is olyat kéne ennem mint nekik. Már igazából senki előtt nem is merek enni emiatt. Amikor meghívnak a szülinapjukra a barátnőim, mindig félve megyek mert mindig én vagyok a ,,plusz munka", hogy nekem mást kell hozniuk. Előre is köszönöm a válaszokat:)

2018. máj. 7. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajna az emberek képesek elég intoleránsak lenni. Nem igazán értem ebben az esetben, mivel semmi különös nincs benne s nem is nehéz így enni.

Plusz gyakori, hogy valaki nem eszik glutént, akár mert érzékeny, akár mert egészségtelennek tartja. Én magam is kihagytam évekre, persze úgy, hogy magamra főzök, úgy ez pofonegyszerű.

Bizonyos ételeknél igen, némi pluszmunka lehet a gluténmentes verzió, de egyrészt egy érdeklődő kis konyhatündér megoldja, másrészt legfeljebb viszel magadnak mást, annyira nem kéne ennek problémának lennie. Én sokszor csináltam azt, hogy vittem sütit, másnak is jó volt és én is ehettem.

2018. máj. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igazuk van, tényleg pluszmunka, nem is kevés, én pl. SOHA nem szoktam a gluténérzékenyeknek külön sütni semmit, mert ha valami folytán belekerül más liszt is, akkor begörcsölhet és én leszek a hülye figyelmetlen.


Unokahúgom gi-s, mikor itt volt egy hetet akkor előtte mindent át kellett mosni, a deszkákat, késeket... abban az egy hétben nem volt gond, mert 100% gluténmentes lisztre álltam át, de egyébként én simát használok.

2018. máj. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, és NEM a gluténrézékenységed miatt bánnak veled másképp, hanem mert anorexiás vagy.
2018. máj. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!